Reklama
Reklama

Mówią, że to najpiękniejsza grecka wyspa. Mimo to turystów tu jak na lekarstwo

Grecja jest jednym z popularniejszych kierunków, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ oferuje zachwycające widoki, szereg atrakcji oraz możliwość rajskiego wypoczynku. Najchętniej wybieranymi wyspami jest Santorini czy Kreta. Mało kto słyszał jednak o tej noszącej nazwę Eubea. Pomimo że uznawana jest za jedną z piękniejszych w Grecji, wciąż nie cieszy się dużą popularnością.

Wybierając się na wakacje do Grecji, warto pod uwagę wziąć nie tylko te najpopularniejsze wyspy. Na odkrycie wciąż czekają te mniej znane, ale zdecydowanie nie mniej piękne, wśród których zdecydowanie należy wymienić wyspę Eubea. Co o niej wiadomo? 

Eubea — wyspa znana i nieznana  

Eubea nazywana również Evią jest drugą co do wielkości wyspą Grecji. Charakteryzuje ją imponująca długość i rozległość, dzięki którym wciąż posiada wiele nieodkrytych zakamarków. Evia zwana jest również wyspą kontynentalną, ponieważ dwa mosty zapewniają łatwy dostęp z lądu stałego. 

Leży niecałe 80 km od Aten, wobec czego stanowi doskonały cel przynajmniej jednodniowej wycieczki. Zdecydowanie jest po co przybyć w tę rajską część Grecji. Gęste lasy, górskie widoki, niezwykłe miasteczka oraz plaże z czystą wodą to tylko część z tego co do zaoferowania ma ta mało znana wyspa.  

Zdaniem wielu można na niej zasmakować wszystkiego, z czego słynie Grecja. Przede wszystkim rajski wypoczynek, zachwycająca przyroda i niesamowite zabytki pochodzące nawet i z antycznych czasów. Ponadto Eubea posiada to, czego z pewnością nie doświadczy się na wielu innych wyspach w Grecji, a mianowicie ciszę i spokój. Jeśli więc właśnie na tym zależy ci podczas greckich wakacji, Eubea to strzał w dziesiątkę. 

Zobacz także: Wygląda jak Santorini, a leży zupełnie gdzie indziej. Patrząc na zdjęcia, można się pomylić

Co warto zobaczyć na wyspie Evia? 

Wyspa Eubea zachwyca na każdym kroku, przez co nie sposób zliczyć powodów, dla których warto ją odwiedzić. Będąc na niej, obowiązkowym punktem z pewnością jest stolica wyspy - Chalkida, nazywana również miastem świętego źródła Aretuzy. Co 6 godzin można tutaj doświadczyć niezwykłego na skalę świata zjawiska, a mianowicie zmiany kierunku prądów morskich.  

Ponadto na wyspie warto odwiedzić takie miasto jak Eretria, stanowiące idealne miejsce dla miłośników historii oraz sztuki. To właśnie tutaj mieszczą się ruiny amfiteatru, antyczne łaźnie, a także świątynia Izydy.  

Edipsos to zaś jedno z najstarszych uzdrowisk w Grecji, którego klimat również warto odczuć na własnej skórze. Już za czasów antycznych słynęło z leczniczych źródeł. Na ten moment można podziwiać tam między innymi centra hydroterapii. 

Na wyspie Evia pięknych, a chwilami i dzikich zakamarków także nie brakuje. Na wyspie jest ponad 100 plaż, a więc jest w czym wybierać. Między innymi plaża Zarakes zachwyca rajskim klimatem i klimatycznymi tawernami. Ponadto wartą odwiedzenia pozostaje plaża Great Sand czy Kalamos.  

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wyspy | turystyka | wakacje