Reklama
Reklama

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

Bułgaria to popularny wśród turystów kraj, a najbardziej znanym bułgarskim kurortem jest niewątpliwie Słoneczny Brzeg. Miejsce kusi pięknym krajobrazem oraz niskimi cenami. Niegdyś polscy turyści chętnie udawali się tam na urlop. Dziś biura podróży również zachęcają ofertami do wyjazdu. Co warto wiedzieć o Słonecznym Brzegu?

Bułgaria to kraj położony w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Państwo położone jest nad Morzem Czarnym, a jego sąsiadami jest Serbia, Macedonia Północna, Grecja, Turcja i Rumunia.

Bułgaria to popularny punkt na turystycznej mapie, chętnie odwiedzany przez wczasowiczów z różnych miejsc — w tym także i z Polski. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim Słoneczny Brzeg. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Słoneczny Brzeg w Bułgarii — dlaczego warto tam pojechać?

Słoneczny Brzeg jest popularnym, bułgarskim kurortem, ulokowanym nad Morzem Czarnym. Miejsce cieszy się olbrzymim zainteresowaniem turystów, którzy wybierają je nie tylko z uwagi na piękne widoki, ale także na cenę. To największy i najpopularniejszy kurort bułgarski. Turyści mogą wybrać jeden z przeszło 800 hoteli, a następnie cieszyć się wolnym czasem, spędzanym w wodzie i na plaży.

Miejsce przyciąga przede wszystkim osoby młode i grupy przyjaciół, z uwagi na liczne dyskoteki, w których można spędzać czas. Do Słonecznego Brzegu przyjeżdżają też chętnie rodziny z dziećmi.

Plaża w Słonecznym Brzegu ciągnie się przez 8 km i w niektórych miejscach ma nawet 60 m szerokości. Jest uznawana za bezpieczną i wysokiej jakości — ma nawet certyfikat Błękitnej Flagi. W pobliżu znajduje się Nessebar (Nesebyr), będący perłą bułgarskiej riwiery. Widnieje ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Czytaj też: Tego nie możesz przewozić w bagażu podręcznym. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć 

Wakacje w Bułgarii — piękne krajobrazy, niskie ceny

Wczasy w Bułgarii przyciągają turystów głównie z uwagi na przystępne ceny, oferowane za jednocześnie dość wysoki standard. Niektóre biura podróży zachęcają, by wybrać się na urlop już w maju, płacąc za osobę około 1059 zł za tydzień. W cenę wliczone są już przeloty samolotowe i wyżywienie z noclegiem w trzygwiazdkowym hotelu.

Alternatywą dla Słonecznego Brzegu, nazywanego nawet Las Vegas Wschodniej Europy, są Złote Piaski. Uznawane są za letnią stolicę Bułgarii, a otoczona lasami okolica wygląda niezwykle urokliwie. To miejsce idealne dla osób, które lubią ciepło, ale nie chcą przesadnie długo przebywać na słońcu. 

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | wczasy | wakacje | urlop