Reklama
Reklama

Tego nie możesz przewozić w bagażu podręcznym. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć

Lista rzeczy, których nie można przewozić w bagażu podręcznym, jest długa. Niektóre z nich są bardzo nietypowe lub pozornie wydają się nieszkodliwe i bezpieczne. Warto wiedzieć, jakich produktów nie wolno wnosić ze sobą na pokład samolotu. Unikniemy tym samym zaskoczenia.

Bagaż podręczny to niewielka walizka lub torebka, którą możemy wnieść ze sobą na pokład samolotu. Mała waga i rozmiary sprawiają, że powinny się tam znaleźć same niezbędne rzeczy. Taki podręczny bagaż trzymamy bowiem później pod fotelem lub w schowku nad nim. Okazuje się jednak, że nie wszystko możemy schować do podręcznej torby — nawet jeśli by się w niej bez trudu zmieściło. Jakich nakazów i zakazów należy się trzymać?

Co może się znaleźć w bagażu podręcznym? Tego lepiej nie pakuj

Kto lata samolotem, wie doskonale, że w bagażu podręcznym nie możemy przewozić płynów w butelkach o większej pojemności niż 100 ml. W ostatnim czasie dużo się jednak mówi o tym, iż limit płynów w bagażu podręcznym najprawdopodobniej na wielu lotniskach zostanie zniesiony. Na razie należy jednak nadal przestrzegać obowiązujących przepisów, a są one dość konkretne i jasno precyzują, jakich jeszcze rzeczy nie powinniśmy wnosić ze sobą w walizce na pokład. Niektóre z nich wydają się nietypowe, jednak tym bardziej warto wiedzieć, że nie powinniśmy ich umieszczać w torbie.

Wiele osób będzie zapewne zaskoczonych, że do bagażu podręcznego nie może trafić farba do włosów. Produkt wydaje się bezpieczny, jednak zawiera pewien zakazany składnik. Z tego powodu farba do włosów nie może trafić na pokład. Podobnie zresztą jak słoik proszku proteinowego. Jeśli na co dzień wspomagamy się proteinami, możemy je ze sobą zabrać po zapakowaniu w pojemnik mniejszy niż 350 g. Podobnych rzeczy jest jednak znacznie więcej. 

Czytaj też: Nie Santorini czy Rodos. Tegoroczne wakacje spędź na spokojnej "wyspie pistacji" 

Czego nie umieszczać w bagażu podręcznym? Tego nie wniesiesz na pokład

W bagażu podręcznym nie wolno przewozić żadnych ostrych przedmiotów. Chodzi o to, by długość ostrza nie przekraczała 6 cm. Jeśli coś jest dłuższe, musi znaleźć się w ładowni - o ile w ogóle istnieje zasadność transportu ze sobą podobnej rzeczy. W luku bagażowym trzeba też przewozić wszelkie młotki, śrubokręty, klucze, piły czy palniki. Nie wolno ich wnosić na pokład.

Ponieważ na pokład nie powinniśmy wnosić płynów, nie możemy zabrać ze sobą na przykład zupy. Za płyn zostaje uznany również miękki ser - na przykład brie. Jako taki powinien być przechowywany w luku bagażowym i zajmować pojemność nie większą niż 100 ml. W torbie na płyny powinna się też znaleźć zapalniczka. Pasażer może zabrać na pokład jeden taki przedmiot, lecz odpowiednio zapakowany. Musi go mieć również zawsze przy sobie.

Warto pamiętać, że wszystkie płyny muszą zmieścić się w jednej przezroczystej, plastikowej torbie o pojemności nie większej niż jeden litr. Przepis obowiązuje również w przypadku perfum - nie możemy ich podzielić na mniejsze buteleczki i zabrać ze sobą w zbyt dużej ilości. Sprawa na przykład z dronami jest zaś skomplikowana i uzależniona od kraju, do którego się podróżuje.

Zobacz też:

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

Niezwykła wieś w Małopolsce. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | wczasy | urlop | wakacje | podróżowanie samolotem | bagaż