Reklama
Reklama

W "bieszczadzkim morzu" można się również kąpać. W niektórych miejscach nawet i przez całe wakacje

Kąpieliska w okresie wakacji cieszą się niebywałą popularnością. Te zlokalizowane w wyjątkowym otoczeniu tuż przy największych atrakcjach notują szczególne obłożenie. Do takich należy zaliczyć te nad Jeziorem Solińskim. Dla wielu może być to zaskoczeniem, ale owszem, nad Soliną również są kąpieliska. Które z nich będą otwarte przez całe wakacje?

Solina zwana również "bieszczadzkim morzem" słynie z zapory, pięknych widoków i od niedawna z wyjątkowej kolejki gondolowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że może także stanowić doskonałe miejsce na letni wypoczynek nad wodą, w otoczeniu bieszczadzkich szczytów.  

Czy można kąpać się nad Soliną? Tak, ale tylko w wyznaczonych do tego miejscach 

Jezioro Solińskie od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, jeśli chodzi o wakacyjne wycieczki. Przybywają tutaj seniorzy, a także rodziny z dziećmi, ponieważ zróżnicowane atrakcje przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Tych z resztą wraz z upływem czasu sukcesywnie przybywa.  

Wraz z okresem wakacyjnym dla wielu wymarzoną formą spędzenia czasu nad "bieszczadzkim morzem" jest relaks nad wodą. Nad Soliną dużą popularnością cieszą się więc rejsy statkiem, wypożyczanie sprzętu wodnego, takiego jak rowerki, a także kąpiel w wodzie. 

To ostatnie można robić w wyłącznie wyznaczonych do tego miejscach. Na szczęście takie znajdują się nad Soliną i cieszą się niesłabnącą popularnością. Beztroski odpoczynek nad wodą Jeziora Solińskiego to możliwość ochłody, relaksu i zachwytu tym wyjątkowym otoczeniem.  

Należy jednak pamiętać, aby robić to tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach. W pozostałych może się to okazać niezwykle niebezpieczne, między innymi ze względu na przeszkody podwodne. W końcu Solina jest sztucznie utworzonym zbiornikiem wodnym.  

Zobacz również: Gdzie woda w Bałtyku jest najcieplejsza? W tych miejscach kąpiel to przyjemność  

Te kąpieliska będą dostępne nad Soliną podczas zbliżających się wakacji  

Na ogół nad Jeziorem Solińskim udostępniane były cztery kąpieliska, których strzegli ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym sezonie zapowiada się jednak, że przez całe wakacje dostępne będą wyłącznie dwa kąpieliska strzeżone.  

Nad Soliną sezon kąpielowy trwa dwa miesiące — od 1 lipca do 31 sierpnia. To właśnie w tym czasie dwa kąpieliska "Patelnia" w Polańczyku i "Biała Flota" w Solinie będą wykorzystywane do kąpieli, a turyści będą mogli z nich beztrosko korzystać. Pozostałe kąpieliska do tej pory działające przez sezon, będą miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli.  

Okres wakacyjny to wzmożony czas zażywania kąpieli nie tylko w basenie, ale również w morzu, czy tak jak w przypadku Soliny — w jeziorze. Należy to robić tylko i wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Dobrze mieć na uwadze, że nad Soliną oprócz kąpielisk czeka szereg innych, niezwykłych atrakcji, z których zdecydowanie warto skorzystać. 

Może cię zainteresować: Miejsce nazwane “osadą widmo”. Leży nad jeziorem i zachwyca widokiem na góry

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | wakacje | jeziora