Reklama
Reklama

Nad jezioro, a może nad morze? W te miejsca najlepiej wybrać się pod namiot

Wyjazd pod namiot to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, jeśli pragniesz przeżyć niezapomniane chwile blisko natury. Jako że to już najwyższa pora, aby zacząć snuć wakacyjne plany, warto zapoznać się z garścią inspiracji, gdzie warto wybrać się pod namiot w Polsce. Opcji jest naprawdę sporo. Góry, Mazury, a może morze? Podpowiadamy najlepsze miejsca na biwakowanie.

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się wakacje, nie w ekskluzywnych hotelach, a blisko natury — w namiocie lub kamperze. Taka forma spędzenia wolnego czasu to możliwość pobudki z widokiem na jezioro lub góry. W końcu jak być bliżej natury niż biwakując? Zwłaszcza że Polska oferuje wiele niesamowitych zakątków.  

Wakacje pod namiotem. O czym warto pamiętać? 

Namioty i niezbędne akcesoria dość szybko znikają ze sklepowych półek, bowiem sporo osób decyduje się właśnie na taki sposób spędzenia urlopu. To możliwość przeżycia niesamowitej przygody przez całą rodzinę. I nie trzeba się obawiać biwakowania, ponieważ aktualnie są dostępne takie gadżety i takie pola biwakowe, że spanie w namiocie może być niezwykle komfortowe.  

Wybierając się na pod namiot, należy pamiętać, aby odbywało się to zgodnie z prawem, a więc w miejscach do tego wyznaczonych. Mowa więc o polach namiotowych i kampingach. Warto wiedzieć, że w lasach państwowych również istnieje możliwość rozstawienia namiotu, ale tylko w określonych strefach i pod pewnymi warunkami, które ściśle określają Polskie Lasy Państwowe.  

Spanie pod namiotem ma być przyjemnością i to w dodatku komfortową, a także bezpieczną. Zarówno dla biwakowiczów, jak i natury. Wobec tego, bez względu na miejsce rozstawienia namiotu, należy tak biwakować, aby nie zagrażać przyrodzie i sobie samemu. Najbezpieczniej jest więc na oficjalnych polach namiotowych i kampingach. Tych w Polsce na szczęście jest pod dostatkiem, od gór aż po morze.  

Zobacz również: Urokliwe miasteczko tylko 50 km od Wrocławia. Idealny cel na jednodniową wycieczkę

Gdzie najlepiej pod namiot w Polsce? Te miejsca warto wziąć pod uwagę 

W pierwszej kolejności warto rozważyć wakacje pod namiotem w krainie tysiąca jezior, a mianowicie na Mazurach. To idealne miejsce dla miłośników natury, a także sportów wodnych. W końcu czy jest coś wspanialszego niż poranek nad brzegiem jeziora? Opcji rozbicia namiotu blisko wody jest tutaj naprawdę sporo. Na mazurskich terenach dostępne są liczne pola namiotowe, posiadające odpowiednie udogodnienia, aby pobyt tam był komfortowy, bezpieczny i przyjemny.  

Pozostając w wodnych klimatach, dobrym pomysłem może być również biwakowanie nad morzem. Wschody i zachody Słońca na plaży, spacery brzegiem morza i niewyobrażalny klimat. To i wiele więcej oferuje biwakowanie nad Bałtykiem. Wiele pól namiotowych posiada bezpośredni dostęp do morza. Jest w czym wybierać. W tym wszystkim należy pamiętać, że spanie na dziko na plaży jest niedozwolone!  

Nie samą wodą jednak żyje człowiek i na biwak polecają się również polskie góry. Co ciekawe, w niektórych można połączyć spanie w górach i nad wodą. Pasma górskie w Polsce oferują wiele lokalizacji na biwakowanie. Między innymi na spanie pod namiotem polecają się Tatry, Beskidy, Karkonosze czy Bieszczady. Można znaleźć tam wiele miejsc wyznaczonych do biwakowania. Zapierające dech w piersiach widoki z pewnością są tam gwarantowane.  

Ponadto warto wiedzieć, że w całej Polsce dostępne są liczne pola namiotowe i kempingi. Niektóre można znaleźć w niedalekiej odległości od dużych miast, przez co są idealną propozycją na spędzenie weekendu. Odpoczynek od zgiełku miast oraz bliskość natury to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Biwakowanie nadaje się do tego idealnie.  

Może cię zainteresować: Miejsce nazwane “osadą widmo”. Leży nad jeziorem i zachwyca widokiem na góry

Zobacz też:

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

​Polacy kochają ten kraj. Tylko 3 godziny lotu i piękna pogoda przez cały rok

Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | turystyka