Reklama
Reklama

To nie Kostaryka. Ten tajemniczy archipelag wysp leży w Europie i zachwyca

Planując wakacje, dobrze pod uwagę wziąć nowe, jeszcze nieodkryte kierunki podróżnicze. Zwłaszcza że sporo z nich znajduje się w Europie. Warto rozważyć niezwykły archipelag dziewięciu wysp, który często nazywany jest „europejskimi Hawajami”. Gorące źródła, zapierające dech widoki i szereg innych atrakcji. To wszystko i wiele więcej oferują Azory. Sprawdź, dlaczego warto dopisać je do swojej listy celów podróżniczych. 

Podróżując po Europie, wiele osób decyduje się na te najbardziej popularne kierunki. Planując kolejny wyjazd, warto rozważyć także te jeszcze nieodkryte. To nie tylko gwarancja wypoczynku z dala od tłumów. To również możliwość przeżycia niesamowitej przygody. Tak jest w przypadku Azorów, które są niezwykle tajemnicze, a zarazem zachwycające.

Azory — nieodkryty kierunek podróżniczy

Azory to archipelag dziewięciu wulkanicznych wysp, leżących na środku Atlantyku. Należą do Portugalii, a więc jednocześnie i do Unii Europejskiej. Wobec czego, planując swoją podróż w tę malowniczą część Europy wystarczy tylko dowód osobisty.  

Poprzez swoją lokalizację, warto pobyt na Azorach połączyć ze zwiedzaniem Lizbony bądź Porto, skąd wylatują bezpośrednie samoloty na ten wyjątkowy archipelag. To wciąż mało popularny kierunek podróżniczy, przez co cechuje go wyjątkowość oraz tajemniczość. Warto dać mu szansę, zwłaszcza że wyspy te mają naprawdę dużo do zaoferowania.  

Poprzez ciepły prąd morski, Golfsztrom, na Azorach panuje łagodny klimat. W połączeniu z niezwykle żyzną glebą wulkaniczną sprawia, że jest tutaj zielono niemal przez cały rok. Wzgórza mieniące się zieloną eksplozją, kratery wygasłych wulkanów, niezwykłe jeziora, gejzery, gorące źródła i charakterystyczne plaże z czarnym piaskiem — to i wiele więcej czeka na odkrycie. Warto to zrobić teraz, kiedy jeszcze nie ma tu tłumów. Spokój i cisza są tutaj gwarantowane.  

Zobacz również: Ten europejski kraj ma wszystko, by spędzić wakacje idealne, a jednak Polacy jeżdżą tam rzadko 

Powody, dla których warto odwiedzić Azory

O Azorach często mówi się, że są jednym z najatrakcyjniejszych regionów świata. W 2007 roku za takie zostały uznane przez National Geographic. Nic dziwnego, ponieważ zachwycają swoją dzikością i pięknem, a także miejscami, w których czas jakby się zatrzymał. Dla jakich atrakcji w szczególności warto odwiedzić Azory?  

Przede wszystkim to idealne miejsce na spacery wzdłuż Atlantyku, a także zażycie morskich kąpieli. To nie lada gratka dla osób, które uwielbiają dzikie, a przede wszystkim nietypowe plaże. Czarny, wulkaniczny piasek nadaje im charakterystycznego wyglądu. Kąpać można się nie tylko w Atlantyku, ale również w gorących źródłach, których na Azorach nie brakuje.  

Azory warto również odwiedzić dla samych widoków, które są jedyne w swoim rodzaju. Powulkaniczne krajobrazy cechują się wyróżniającymi dawnymi stożkami wulkanicznymi, łagodnymi wzgórzami, a także jeziorami ukrytymi w dawnych kalderach wulkanicznych. Całość robi imponujące wrażenie. Warto dodać, że tereny te idealnie nadają się na trekking, bo szlaków tutaj jest pod dostatkiem.  

O Azorach mówi się również, że są zielonym ogrodem Atlantyku. Wszystko przez to, że kwitnących hortensji zdecydowanie tutaj nie brakuje. Pomysłem władz było zrobienie z hortensji symbolu wysp. I udało się, nie tylko instytucje publiczne, ale również mieszkańcy sadzą je wszędzie, gdzie tylko to możliwe.

Będąc na tym archipelagu, koniecznie trzeba odwiedzić jedyną w Europie plantację herbaty i ananasów. Oprócz tego można się również spotkać z uprawami bananów, pomarańczy bądź winogron. Co jeszcze można robić na tych wyspach? Obserwować wieloryby, co jest niesamowitą atrakcją dla wielu osób. Na Azorach można przeżyć nie tylko niesamowity czas, ale również spełnić swoje marzenia.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje