Reklama
Reklama

​Ten europejski kraj ma wszystko, by spędzić wakacje idealne, a jednak Polacy jeżdżą tam rzadko

Planując wakacje w Europie, większość osób spogląda w kierunku znanych nam od lat miejsc. Jednak czasem warto zwrócić uwagę na kraj, który nie przychodzą nam na myśl w pierwszej chwili, a nie brakuje im nic, by spędzić tam idealne wakacje. Poznaj Słowenię i już dziś zaplanuj wakacje nad Morzem Adriatyckim.

Gdzie Polacy najchętniej jeżdżą na wakacje?

Basen Morza Śródziemnego to główny cel letnich podróży polskich turystów. Najczęściej wybierają oni Grecję, ale również chętnie latają do Albanii, na Cypr czy do Hiszpanii. Popularnym kierunkiem jest również Chorwacja i Włochy, a także położona nad Morzem Czarnym Bułgaria. Z pozaeuropejskich miejsc wypoczynku Polacy najchętniej wybierają Maroko i Turcję, czyli kraje, które także położone są nad Morzem Śródziemnym oraz leżący nad Morzem Czerwonym Egipt. Mało kto decyduje się na wyjazd do Słowenii, a to błąd!

Sprawdź również: Turystyczny raj w archipelagu europejskich wysp. Powyżej 20 stopni przez cały rok

Dlaczego warto pojechać na wakacje do Słowenii?

Słowenia znajduje się w Europie Środkowej, nad Morzem Adriatyckim. Graniczy z Włochami (od zachodu), z Austrią (od północy), z Węgrami (od wschodu) oraz z Chorwacją (od południa). Wielu polskich turystów kojarzy ten kraj z...przejeżdżania przez niego w drodze do Chorwacji. Warto jednak zastanowić się, czy nie zmienić swoich wakacyjnych planów i spędzić urlop właśnie w Słowenii. Ceny w tym kraju, mimo euro, są niższe niż w Chorwacji. Dodatkowo podróż samochodem, którą wybiera wiele osób udających się w kierunku chorwackim, będzie krótsza. Może to być nawet kilka godzin mniej jazdy.

Co warto zobaczyć w Słowenii?

Oczywiście plaż nad Adriatykiem to must have dla każdego fana kąpieli słonecznych i wodnych. Słowenia, choć ma tylko 40 km dostępu do Morza Adriatyckiego, bardzo dobrze to wykorzystuje, a dwa najpopularniejsze kurorty na Riwierze Słoweńskiej to Piran i Portorož. Jednak oprócz wypoczynku nad morzem, warto również zwiedzić inne zakątki pięknej Słowenii. Jedną z głównych atrakcji Słowenii, przede wszystkim ze względów widokowych, jest miasto Bled oraz jezioro o takiej samej nazwie, a także Bohinjsko Jezero.

Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, np. na górskich wycieczkach czy jeździe na nartach, najlepszym wyborem będzie Kranjska Gora. Spotkamy tam wysokogórskie pastwiska, oszałamiające wąwozy rzeczne, a także wielką skocznię narciarską w Planicy. W Słowenii warto również odwiedzić miasto kwiatów, piwa i źródeł termalnych, czyli Laško czy Podčetrtek — leżący przy granicy z Chorwacją jeden z najlepszych ośrodków SPA w Słowenii. Jak widać, mimo małych rozmiarów tego kraju, atrakcji jest tam pod dostatkiem i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz też:

Wyspa delfinów we Włoszech. Warto spojrzeć na nią z góry

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje