To największa zimowa atrakcja w górach. Lodową Świątynię warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu
Tatry to nie tylko idealne miejsce na wędrówki czy zimowe wspinaczki, ale także wiele nieoczywistych miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Do takich zalicza się właśnie Tatrzańska Świątynia Lodowa. W tym roku instalacja cechuje się brytyjskimi akcentami w hołdzie dla królowej Elżbiety II.
Pomysł na stworzenie w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej opactwa Westminster Abbey. Taki wybór jest nieprzypadkowy, gdyż właśnie w tym roku przypada 15 rocznica odwiedzin przez Elżbietę II Tatr Wysokich na Słowacji.
Ten ogromny i piękny obiekt znajduje się po słowackiej stronie Tatr, a dokładniej na szczycie Hrebienok. To właśnie ten rejon 15 lat temu odwiedziła Elżbieta II. Natomiast od 11 lat w tym miejscu powstaje co roku Świątynia Lodowa inspirowana różnymi międzynarodowymi wydarzeniami oraz lokalizacjami. W tym roku podjęto decyzję o odtworzeniu na Słowacji Westminster Abbey. Budowla ma aż 25 m średnicy, została wykonana z 1,8 tys. brył lodu, które w sumie ważą aż 225 ton. O wielkości budowli świadczy również fakt, że w najwyższym punkcie ma 11,5 m wysokości.
Sprawdź również: Wystarczy 11 dni urlopu, by zyskać ponad 30 dni wolnego. Tak rozplanuj urlop w 2024 r.
Tę monumentalną budowlę z lodu można odwiedzać od 17 listopada 2023 roku do 14 kwietnia 2024 roku. Przez ten czas odbędzie się tam 12 koncertów i występów, całość instalacji uatrakcyjniają efekty świetlne, a we wnętrzu świątyni można obejrzeć wystawę miniaturowych replik regaliów koronacyjnych, które zostały podarowane właśnie przez brytyjskie Opactwo Westminster. Dodatkowo we wnętrzu Lodowej Świątyni znajduje się krzesło koronacyjne wykonane z lodu. Na Hrebienok dojedziemy z Zakopanego w niewiele ponad godzinę, a wejście do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej jest bezpłatne.
Zobacz też:
Lepsze stoki i niższe ceny karnetów niż w Polsce. Raj dla narciarzy blisko granicy
W tym schronisku górskim zanocujesz za symboliczną złotówkę. Turyści nie mogą uwierzyć
To najbardziej rozświetlona wieś w Polsce. Jej mieszkańcy czują ducha świąt