Reklama
Reklama

​To miejsce jest lepsze od Centrum Nauki Kopernik. I o połowę tańsze

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik funkcjonuje od 2010 roku i jest najbardziej rozpoznawalną tego typu placówką w naszym kraju. Jednak przez prawie półtorej dekady mogliśmy zaobserwować znaczny wzrost liczby takich punktów na mapie Polski. Poznaj kolejne tego typu miejsce, w którym dzieci mogą się zafascynować nauką.

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza najmłodszych entuzjastów nauki i nie tylko

Centrum Nauki Experyment w Gdyni znajduje się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy alei Zwycięstwa 96/98. Dla zwiedzających dostępnych jest pięć wystaw stałychAkcja człowiek, Drzewo życia, Hydroświat, Kierunek zdrowie oraz Niewidoczne siły. Oprócz tego Experyment udostępnia tematyczne wystawy czasowe, a także umożliwia zwiedzanie z edukatorem zarówno dla grup zorganizowanych lub szkół, jak i dla gości indywidualnych. W Centrum Nauki Experyment dostępne są także warsztaty dla rodzin z dziećmi powyżej 6. roku życia, a także warsztaty dla dorosłych. Z kolei w ramach Science Cafe można skorzystać z oferty wykładów, dyskusji i rozmów z wykładowcami.

Sprawdź również: Jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora z bajkowym widokiem

Centrum Nauki Experyment w Gdyni — ceny biletów i godziny otwarcia

Bilet normalny do Centrum Nauki Experyment w Gdyni kosztuje 25 zł. Dla porównania taka sama wejściówka do stołecznego Centrum Nauki Kopernik kosztuje 44 zł (a w święta, weekendy oraz wakacje — 46 zł). W gdyńskim Experymencie bilet ulgowy przysługuje dzieciom powyżej 2. roku życia, młodzieży uczącej się i studentom do 26 lat, doktorantom do 35 lat, nauczycielom, emerytom i rencistom oraz osobom z niepełnosprawnością. Jego koszt to 20 zł. Jest również możliwość zakupu biletu rodzinnego dla dwóch osób dorosłych oraz dziecka w wieku od 2 do 18 lat, który kosztuje 65 zł. W ramach biletu rodzinnego można kupić wejściówki dla kolejnych dzieci w cenie 15 zł z limitem 6 biletów.

Sprawdź również: Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Wybierając się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, warto pamiętać, że placówka jest zamknięta w poniedziałki. Z kolei od wtorku do piątku jest czynna od 9 do 18, a w sobotę i niedzielę od 10 do 19. Na miejscu dostępny jest także parking w cenie 3,50 zł za godzinę. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie placówki zwiedzanie zajmuje około 2 godzin, a kasy biletowe zamykane są na godzinę przed zamknięciem Centrum Nauki Experyment.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | weekend w Polsce | podróż samochodem