Reklama
Reklama

To jezioro kochają celebryci. Leży 40 minut od Krakowa i zachwyca widokami

Te urokliwe okolice przyciągają uwagę znanych osobistości i celebrytów, między innymi za sprawą pięciogwiazdkowego hotelu położonego tuż nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego. Stał się on ulubionym miejscem do wypoczynku wielu gwiazd i wczasowiczów. W planach są kolejne inwestycje, które z pewnością wpłyną na rozwój turystyki wokół tego malowniczego zbiornika wodnego. Poznaj walory Jeziora Rożnowskiego, a być może stanie się celem twojej następnej wycieczki.

Leżące stosunkowo blisko od Krakowa, Jezioro Rożnowskie zachwyca malowniczymi widokami i potencjałem turystycznym, który chce wykorzystać po raz kolejny jeden z sądeckich przedsiębiorców. Ten sztuczny zbiornik wodny niegdyś cieszył się ogromną popularnością, by później przez jakiś czas stał się jednak zapomniany. Od jakiegoś czasu ponownie zyskuję sławę.  

Okolice te modne są między innymi wśród celebrytów i nie ma co się temu dziwić, ponieważ luksusowy wypoczynek w wyjątkowej scenerii jest tutaj gwarantowany. Co na ten moment ma do zaoferowania Jezioro Rożnowskie? 

Na pobyt w obiekcie hotelowym nad Jeziorem Rożnowskim decyduje się wiele gwiazd  

Jezioro Rożnowskie oprócz pełnienia funkcji retencyjnej, doskonale spełnia również funkcję krajobrazową i rekreacyjną. Tkwiący w nim potencjał turystyczny po raz kolejny chce wykorzystać biznesmen Andrzej Wiśniowski, który jest już właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu leżącego nad brzegiem tego jeziora. Właściciel obiektu ponownie chce zainwestować w turystykę na tym obszarze, przez co w niedalekiej przyszłości może stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym. 

Obecnie nad Jezioro Rożnowskie przyciąga wspomniany już hotel Heron, który uwielbiany jest przez wiele gwiazd i celebrytów. Gościli w nim między innymi sportowcy, tacy jak Robert Lewandowski czy Wojciech Szczęsny. Swoje przyjęcie weselne urządzili tam piłkarz Jan Bednarek z Julią Nowak. Obiekt ten jest również uwielbiany przez takie gwiazdy jak Ewa Chodakowska.  

Heron Live Hotel to możliwość luksusowego wypoczynku nad brzegiem jeziora, w otoczeniu zachwycającego widoku. Do dyspozycji gości pozostają liczne atrakcje, w tym takie dla miłośników sportów wodnych. Jezioro Rożnowskie uchodzi bowiem za jedno z lepszych miejsc w Polsce do uprawiania żeglarstwa śródlądowego.  

Zobacz również: To jezioro zachwyca zagranicznych turystów. Leży w Polsce, a wygląda jak Malediwy

Małpia wyspa, rejs po jeziorze i zachwycające widoki  

Dobrze rozwinięta linia brzegowa, a także jego różnorodność czyni te okolice niezwykle atrakcyjnymi pod względem krajobrazów. Osoby decydujące się na spędzenie czasu w tej okolicy często nie mogą wyjść z zachwytu. To niepodważalny atut Jeziora Rożnowskiego. Przy dobrej widoczności można się załapać nawet na podziwianie Tatr.  

Oprócz tego do dyspozycji odwiedzających pozostają miejscowości turystyczne, takie jak Gródek nad Dunajcem. To jedna z najpopularniejszych destynacji nad Jeziorem Rożnowskim. Dostępne są tam punkty gastronomiczne, plaża czy przystań, z której można popłynąć w rejs statkiem. To doskonała okazja do podziwiania z bliska Małpiej Wyspy. 

Całość prezentuje się niezwykle malowniczo, przez co coraz częściej staje się celem podróży zainteresowanych, w tym również gwiazd. Hotel Heron nad Jeziorem Rożnowskim to z pewnością jeden z głównych atutów tego obszaru. Wkrótce ciekawych obiektów ma pojawić się w tej okolicy więcej.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | jeziora | turystyka