Reklama
Reklama

Te trzy polskie pizzerie dostały najlepsze opinie od Włochów. Smak, jak w Neapolu

Pizza to jedno z najbardziej lubianych dań na świecie. Te najlepsze zazwyczaj kojarzą się z Włochami, czyli ojczystym krajem tego przysmaku. Okazuje się, że wcale nie trzeba tam wyjeżdżać, aby zjeść najlepszą pizzę na świecie. Wystarczy odwiedzić lokale w polskich miastach, które znalazły się w popularnym rankingu przewodnika “50 Top Pizza”. Dowiedz się, gdzie w Polsce możesz zjeść pizzę docenioną przez włoskich ekspertów.  

Najlepsza pizza kojarzy się z Włochami, ale według prestiżowego rankingu “50 Top Pizza" wcale nie trzeba tam jechać, żeby taką zjeść. Pizzerie przygotowujące najlepszą pizzę pod Słońcem można znaleźć również w innych krajach Europy. Co ciekawe, mieszczą się również w Polsce. Pizzę z najwyższej półki zjeść można w trzech polskich miastach.  

Prestiżowy ranking najlepszych pizzerii. Wśród nich polskie lokale 

“50 Top Pizza" to włoski przewodnik, który wyłania pięćdziesiąt pizzerii, które odznaczają się najlepszymi pizzami. Dokładnej analizy i wyboru dokonują włoscy eksperci z branży gastronomicznej. 

Konkurs ten organizowany jest każdego roku od 2017. Dzięki temu ranking na bieżąco jest aktualizowany poprzez decyzje jury. Co ciekawe, zestawienie nie zawiera na swojej liście włoskich lokali. Są to wyłącznie miejsca z innych krajów europejskich. Dla pizzerii z Włoch twórcy przewidzieli odrębny ranking. 

W najnowszym zestawieniu “50 Top Pizza" na pierwszym miejscu znalazła się restauracja prosto z hiszpańskiej Barcelony. Pozostałe miejsca na podium zajęły lokale z Kopenhagi oraz Londynu. W rankingu można również zobaczyć pizzerie z Austrii, Niemiec, Niderlandów, a także... z Polski.  

Zobacz również: Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Najlepsze pizzerie w Polsce według “Pizza Top 50" znajdziesz w Gdańsku, Warszawie i Pabianicach  

W ramach “50 Top Pizza" docenione zostały trzy polskie pizzerie. Na miejscu 34 znalazł się lokal “Ostro", który mieści się w Gdańsku. Specjalizuje się w typowo włoskich przekąskach, serwując przy tym kilkanaście rodzajów pizzy. Jury konkursu doceniło w tym lokalu lekkość oraz doskonale wypieczone ciasto. 

Kolejna pizzeria mieści się w Warszawie na Żoliborzu. “Ciao a Tutti" zajęło w rankingu 38 pozycję, zachwycając włoską komisję pizzą z czterema rodzajami pomidorów, grzybami i szynką prosciutto. Dodatkowo włoskim ekspertom gastronomii do gustu przypadł tam tradycyjny włoski deser - panna cotta.  

Trzeci lokal mieści się w Pabianicach i zajmuje 46 miejsce w rankingu. Pizzeria “Zielona Górka" zdobyła serca jurorów niezwykle smakowitą pizzą oraz przekąskami. Doceniona została również ciekawa selekcja piwa oraz win. Eksperci dostrzegli potencjał w tym lokalu.  

Co ciekawe, te trzy lokale nie są jedynymi, jakie znalazły się w rankingu. Jury doceniło również warszawski lokal “Mąka i Woda", przyznając mu szczególne wyróżnienie. Oprócz pizzy, miejsce to oferuje makarony oraz chleby własnej produkcji. W rankingu “50 Top Pizza" znaleźć się mogą tylko lokale serwujące naprawdę wybitną pizzę. Obecność na tej liście jest wyjątkowym wyróżnieniem. Będąc w którymś z tych miast, warto wybrać się na najwyższej klasy pizzę docenioną przez włoskich ekspertów. 

Zobacz też:

Na tej plaży nie zajmiesz sobie miejsca o szóstej rano. Kary przekraczają 1000 złotych

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca