Reklama
Reklama

​Sosnowiec zyska nową, wyjątkową atrakcję. Będą tam zjeżdżać turyści całej Polski

Gdy za oknem jest szaro i zimno, prawie nikt z nas nie planuje długie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto jednak sprawdzić, jakie możliwości dają nam atrakcje, które są pod dachem. Jedna z nich niedługo zostanie otwarta na Śląsku. Już dziś zarezerwuj sobie termin na wizytę w Egzotarium w Sosnowcu.

W Polsce jest naprawdę wiele miejsc, gdzie pobyt z dzieckiem oznacza połączenie wypoczynku z przyjemną lekcją przyrody. Jednym z nich jest najnowocześniejsze zoo w Europie, które znajduje się w Polsce. Pisaliśmy o nim niedawno, a teraz czas na obiekt o podobnym typie w Sosnowcu.

Czym jest Egzotarium?

Pełna nazwa tego obiektu to Centrum Nauki Ekologicznej — Egzotarium Sosnowiec. Egzotarium jest podzielone na trzy kondygnacje, a zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie -1, gdzie główną część ekspozycji zajmują wielkie akwaria. Znajdziemy w nich takiej ryby, jak arowana srebrna, duch amazoński, pielęgnica szmaragdowa, pirania pacu czy płaszczki słodkowodne. Oprócz tego w tym miejscu znajdować się będą także gady i owady m.in. anakonda zielona, drzewołazy dendrobates, jadowite żaby, pająk topik, ptaszniki czy wąż chiński.

Zobacz również: Oto najszczęśliwsze miasto świata. Od Polski dzieli je 1,5-godzinny lot

Na drugim poziomie, czyli "zerowym", będzie znajdowała się podzielona na trzy strefy palmiarnia. Każda z nich będzie imitowała klimat odpowiedni danemu zakątkowi świata — śródziemnomorski, pustynny oraz tropikalny. W palmiarni sosnowieckiego Egzotarium spotkamy, chociażby anolisa kubańskiego, badylarkę pospolitą, bazyliszka płatkogłowego, bazyliszka pręgowanego, boa dusiciela, brazylijskiego boa tęczowego, kajmana okularowego, legwana zielonego, pytona rombowego, pytona siatkowanego, tukana wielkiego czy żółwia żabuti.

Egzotarium w Sosnowcu. Kiedy otwarcie?

Na trzecim poziomie, oznaczonym jako +1, ma się znaleźć kawiarnia, kino edukacyjne, przestrzeń wystawiennicza wystaw stałych oraz czasowych, a także sala edukacyjna. Centrum Nauki Ekologicznej — Egzotarium Sosnowiec zostanie oficjalnie otwarte w sobotę 2 grudnia 2023 roku. To idealny pomysł, by zrobić dziecku prezent na mikołajki.

Zobacz też:

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

​Polacy kochają ten kraj. Tylko 3 godziny lotu i piękna pogoda przez cały rok

Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend w Polsce | ciekawe miejsca