Reklama
Reklama

​"Polski Dubaj" bije rekordy popularności. To najcieplejsze kąpielisko w kraju

Dubaj jest jednym z najbardziej luksusowych i kosmopolitycznych miast na świecie. Słynie nie tylko z bogactwa oraz rozrywki, ale także... ze sztucznych plaż. Dla wszystkich fanów tego typu miejsc mamy dobrą wiadomość — nie trzeba przemierzać pół świata, by odkryć uroki sztucznej plaży. Poznaj "Polski Dubaj" i sprawdź, gdzie się znajduje.

Czy to Jumeirah Beach? Nie, to "Polski Dubaj"!

Dubajska Jumeirah Beach jest nie tylko najpiękniejszą plażą w tym mieście, ale także prawdopodobnie najbardziej znaną na świecie plażą stworzoną sztucznie. Można na niej nie tylko się relaksować, ale także uprawiać sporty wodne, takie jak windsurfing. Dla wszystkich osób, które chciałyby poznać uroki takiego miejsca, mamy bliższą oraz znacznie tańszą alternatywę. Wystarczy wybrać się do "Polskiego Dubaju", który znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Dowiedz się, jak doszło do powstania tej plaży.

Sprawdź również: Tu wypoczniesz taniej, niż nad Bałtykiem. Tygodniowy urlop poniżej 1000 zł

"Polski Dubaj" to... Jarosławiec

Najbardziej znana sztuczna plaża w Polsce powstała w 2018 roku we wsi Jarosławiec znajdującej się w województwie zachodniopomorskim. Jest to jednocześnie jedna z największych sztucznych plaż w Europie. Cała inwestycja to aż pięć hektarów powierzchni, które kosztowały aż 170 milionów złotych. Jednak jej pierwotnym przeznaczeniem nie było stworzenie atrakcji turystycznej. Urząd Morski chciał wykorzystać tę sztuczną plażę do ochronienia jarosławieckiego klifu przed osunięciem.

Sprawdź również: Nowa atrakcja w Krynicy-Zdrój. Dzieci będą zachwycone

Jednak od momentu powstania "Polskiego Dubaju" jest to magnes dla turystów. W okresie wakacyjnym baza noclegowa na prawie 30 tys. gości cieszy się bardzo wysokim obłożeniem. 

Dodatkowym aspektem przemawiającym na korzyść wyboru tego miejsca na wakacje jest fakt, że woda w Morzu Bałtyckim w okolicach Jarosławca jest zdecydowanie cieplejsza, niż w pozostałych rejonach na polskim wybrzeżu. Można stwierdzić, że "Polski Dubaj" jest najcieplejszym kąpieliskiem na polskiej części Bałtyku.

Zobacz też:

​Nazywają ją Miastem Aniołów. Leży rzut beretem od Krakowa

W tym miejscu w Polsce powstało nowe jezioro. To wszystko zasługa zwierząt

Mówią, że to najpiękniejsze termy w Europie. Tylko dwie godziny drogi z Polski

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | wakacje | morze