Reklama
Reklama

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Polska Chorwacja każdego roku przyciąga tłumy miłośników błogiego wypoczynku i wodnych szaleństw. Leżące w Małopolsce kąpielisko jest idealnym miejscem do spędzenia wakacyjnego czasu całą rodziną, bo zdecydowanie jest tutaj co robić. Można tutaj przyjechać na cały dzień, a nawet zostać na noc. Co jeszcze do zaoferowania ma kąpielisko Chorwacja w Jurkowie?

Wakacje to czas szaleństw, ale i błogiego wypoczynku. Obie te rzeczy można robić w wyjątkowym miejscu w Małopolsce, jakim jest kąpielisko Chorwacja w Jurkowie. W końcu, jakie jest lepsze miejsce do spędzania gorących dni niż plaża nad wodą? Zwłaszcza że znajduje się tak blisko.  

Gdzie jest Polska Chorwacja? Atrakcyjne kąpielisko w Małopolsce 

Kąpielisko Chorwacja swoją nazwę otrzymało nie bez przyczyny. Mieszczące się na nim plaże często porównywane są do tych chorwackich, prosto znad Morza Adriatyckiego. Wobec tego każdego roku przybywa chętnych na spędzenie czasu w tym wyjątkowym miejscu w Jurkowie, o którym często się mówi, że jest namiastką Chorwacji w Małopolsce.  

Chętni są zarówno mieszkańcy tej, jak i pobliskich miejscowości, ale nie brakuje również zainteresowanych z całej Małopolski i nie tylko. W końcu spędzenie wakacyjnego dnia nad wodą wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.  

Co więc wiadomo o tym małopolskim kąpielisku? Znajduje się w Jurkowie tuż koło Czchowa i co roku oferuje zainteresowanym nie tylko miejsce do kąpieli, ale również moc atrakcji. Z roku na roku można zauważyć, że inwestycji na jego terenie przybywa.

Kąpielisko Chorwacja powstało w wyniku zagospodarowania zbiornika po żwirowym wyrobisku. Dla wszystkich zainteresowanych zażywaniem orzeźwiających kąpieli kluczowy będzie fakt, że bezpieczeństwa strzeże tutaj w sezonie ratownik, a woda poddawana jest systematycznym kontrolom.  

Zobacz również: W "bieszczadzkim morzu" można się również kąpać. W niektórych miejscach nawet i przez całe wakacje

Jakie atrakcje czekają na kąpielisku Chorwacja?  

Na tę część Małopolski to jedno, o ile nie jedyne kąpielisko, które oferuje tyle atrakcji oraz kąpiel pod okiem ratownika. Na polskiej Chorwacji wyznaczone są strefy do kąpieli, choć cały zbiornik jest zdecydowanie większy.  

Jakie jeszcze atrakcje czekają na przybyłych nad polską Chorwację? Na miłośników atrakcji wodnych czekają oczywiście rowerki wodne oraz wodne deski. Na odwiedzających czeka również park wodny, kule wodne, basen z brodzikiem dla dzieci, no i oczywiście te słynne “chorwackie" plaże.  

To jednak nie wszystko. Ponadto na terenie kąpieliska mieszczą się punkty gastronomiczne, namiot gier i zabaw, park linowy, drewniane domki letniskowe do wynajęcia, a także pole namiotowe. Poza sezonem czeka tutaj strefa do wędkowania. Jak widać, atrakcji jest to całkiem sporo, wobec czego nie można się tutaj nudzić.  

Rozrywkę znajdą tutaj zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to więc doskonałe miejsce do spędzenia czasu całą rodziną. Można zażyć chorwackiego wypoczynku, nie opuszczając granic kraju, bo Polska Chorwacja mieści się w Jurkowie.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | urlop