Reklama
Reklama

​Pierwsza taka atrakcja w Polsce. Idealne miejsce dla fanów zdalnie sterowanych samochodów

Podróżując po Polsce, możemy odkrywać jej uroki przyrodnicze, ale także poznać wiele wspaniałych miejsc, które nie znajdują się w górach, nad morzem, w lasach czy nad jeziorami. Jedną z takich atrakcji jest wrocławska sala zabaw Automania RC, czyli idealnie miejsce dla fanów zdalnie sterowanych samochodów.

Automania RC, czyli pierwsze takie miejsce w Polsce

Sala zabawa pojazdów zdalnie sterowanych we Wrocławiu to pierwsze takie miejsce w Polsce, gdzie fani zdalnie sterowanych pojazdów mogą spróbować swoich sił jako kierowcy różnego rodzaju aut. Na powierzchni 25 metrów kwadratowych znajduje się makieta, po której można poruszać się pojazdami budowlanymi, a także m.in. przesypywać piasek za pomocą koparki, przewozić go wywrotką czy nakładać "materiały budowlane" z wykorzystaniem dźwigu. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, a w dodatku świetnie będą się tu bawić zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Sprawdź również: Sposób prosto od pracownika lotniska. Dzięki niemu twoja walizka wyjedzie pierwsza

Sala zabawa pojazdów zdalnie sterowanych we Wrocławiu to nie tylko auta, ale także wspomnienia

Jednak to miejsce jest czymś więcej niż tylko torem do jazdy dla zdalnie sterowanych samochodów. Na "zapleczu" znajduje się... sala wspomnień. Znajdziemy tam meble prosto z PRL-u, stary komputer, gramofon, a nawet konsolę Pegasus, na której można grać. Dla odwiedzających przygotowane zostało także muzeum motoryzacji z czasów PRL-u w formie wystawy modeli takich samochodów jako FSO Polonez czy FSO Warszawa.

Sprawdź również: Jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora z bajkowym widokiem

Dodatkowo w sali zabaw pojazdów zdalnie sterowanych we Wrocławiu znajduje się sklepik, w którym kupimy m.in. gumę Turbo, oranżadę w szklanej butelce, gumy-kulki czy słodkie szyszki z ryżu preparowanego. To miejsce jest obowiązkowym punktem na mapie Wrocławia dla każdego fana motoryzacji oraz przedmiotów z PRL-u. Automanię RC znajdziecie na wrocławskim Kozanowie przy ulicy Kolistej 14K lok. 3.

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | weekend w Polsce | podróż samochodem