Reklama
Reklama

​Nowa atrakcja w Krakowie. Krasnale z Wrocławia już czują konkurencję

Kraków to jedna z tych atrakcji turystycznych, których nie trzeba zbytnio przedstawiać. Jednak, by stale przyciągać tłumy do miasta, konieczne jest ciągłe modyfikowanie i poszerzanie oferty. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym pomyśle krakowskiego magistratu. Czy przebije on popularnością krasnale z Wrocławia?

Pomysł nowy, ale nie unikalny

Urząd Miasta Krakowa chce przyciągnąć kolejnych turystów, ustawiają w różnych miejscach stolicy Małopolski metalowe figurki. Nie będą to jednak zwykłe posążki, a... smoki. Docelowo ma ich być 18, a pierwsze sześć trafi na ulice już w przyszłym tygodniu. Figurki mierzą od 35 do 50 cm wysokości i ważą około 25 kg. Już niedługo, przechadzając się po Krakowie, będziemy mogli spotkać Smoka Geodetę, Smoka Turystę, Smoka Malarza, Smoka z Rybą, Smoka z Latawcem czy Smoka z Mapą.

Sprawdź również: W listopadzie zwiedzisz Wawel za darmo. Wystarczy, że zrobisz to

Krakowski pomysł jest mocno zaczerpnięty z rozwiązań, które już możemy spotkać w Gdańsku, Toruniu czy Wrocławiu. W tych miastach na ulicach znajdziemy odpowiednio lwy, krasnale oraz mieszczan. Figurki są integralną częścią miasta oraz magnesem dla turystów. We Wrocławiu można spotkać wiele rodzin z dziećmi, które z pomocą specjalnej mapy szukają wszystkich krasnali. Czy podobny sukces odniosą smoki w Krakowie?

Gdzie znajdziemy smoki na krakowskich ulicach?

Na razie znamy nazwy oraz lokalizacje jedynie pierwszych sześciu krakowskich smoków. Turyści będą mogli je spotkać na kładce o. Bernatka, na placu Axentowicza, pod Wawelem, przy schodach przy parku Bednarskiego, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 29 czy w parku Krakowskim. Nowe figurki smoków zostały wybrane jako jeden z projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego i to właśnie ze środków przeznaczonych na ten cel zostaną zrealizowane. Projektantami krakowskich posążku są uznani polscy rysownicy — Andrzej Mleczko oraz Edward Lutczyn.

Zobacz też:

Wyspa delfinów we Włoszech. Warto spojrzeć na nią z góry

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce