Reklama
Reklama

W listopadzie zwiedzisz Wawel za darmo. Wystarczy, że zrobisz to

Perła w koronie Małopolski, a także jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Do Krakowa od lat ciągną tłumy turystów zarówno z kraju, jak i z najdalszych zakątków świata. W listopadzie będą mieli kolejny powód, by odwiedzić dawną stolicę Polski. Sprawdź, jak zdobyć bezpłatne wejściówki na Wawel.

Jak zdobyć bezpłatne wejściówki na zwiedzanie Wawelu?

Akcja "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" została zorganizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I to już po raz dwunasty. Żeby zdobyć bezpłatną wejściówkę, należy udać się do kas lub zarezerwować wejściówki poprzez system on-line. Zgodnie z limitem jedna osoba może zamówić wejściówki maksymalnie dla 5 osób. Dodatkowo pula biletów jest ograniczona, a rezerwacji można dokonać jedynie z tygodniowym wyprzedzeniem. Warto również sprawdzić, które wystawy biorą udział w akcji i w jakich godzinach można je zwiedzać.

Co jeszcze zwiedzić w Krakowie?

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast, a jego głównym zabytkiem jest właśnie Wawel. Jednak przyjeżdżając do stolicy Małopolski, warto zwiedzić jeszcze kilka równie pięknych miejsc. Na naszej turystycznej mapie powinien pojawić się Rynek Główny, spacer po Plantach, czyli krakowskim parku miejskim, a także odwiedzenie Bazyliki Mariackiej, Sukiennic, Barbakanu czy Kopca Kościuszki. Jak widać, jest to miejsce tętniące historią.

Nie tylko Kraków, ale także okolica

W niedalekiej odległości od Krakowa znajduje się jeszcze więcej miejsc, które warto zwiedzić. Niedawno pisaliśmy o nowej atrakcji turystycznej w Małopolsce z niesamowitym widokiem na Tatry. Wiele osób będąc w Krakowie, planuje również odwiedzić miejsce pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau czy kopalnię soli w Wieliczce. Mało kto wie, że jedynie godzinę drogi od Krakowa znajduje się miejsce określane jako "Polska Toskania" ze swoim malowniczym krajobrazem. Jak widać, planując wyjazd do stolicy Małopolski ,warto wziąć kilka dni urlopu więcej, by zwiedzić nie tylko Wawel i to piękne miasto, ale również okolicę.

Zobacz też:

Wyspa delfinów we Włoszech. Warto spojrzeć na nią z góry

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce