Reklama
Reklama

Niezwykła atrakcja we wrocławskim zoo. Będzie dostępna przez całą zimę

Nowa atrakcja turystyczna pojawi się we wrocławskim zoo. W ostatni weekend października otwarty zostanie ogród świetlny – „Dzika Afryka”. Odwiedzający będą mogli zobaczyć niezwykłe zwierzęta w multimedialnym wydaniu, a także przejść przez interaktywną ścieżkę z licznymi atrakcjami. Gdzie można kupić bilety na to wydarzenie i do kiedy będzie dostępna wystawa?

"Dzika Afryka" we wrocławskim zoo. Co można zobaczyć podczas wystawy świateł?

Zoo we Wrocławiu przygotowało niezwykłą atrakcję dla odwiedzających w okresie jesienno–zimowym. Już 27 października 2023 roku otworzy się ogród świetlny pod nazwą "Dzika Afryka", czyli pierwsza wystawa świateł Garden of Lights. Na mieszkańców i turystów czekają niesamowite zwierzęta, tunel kwiatowy, interaktywna ścieżka i multimedialna rzeka.

– Projektując wystawę specjalnie dla wrocławskiego zoo staraliśmy się realistycznie oddać cechy gatunkowe zwierząt i połączyć je z magią technologii świetlnych, które wykorzystujemy do produkcji naszych multimedialnych ekspozycji. Ponadto zaplanowaliśmy szereg innych atrakcji – tunel kwiatów, interaktywną ścieżkę czy multimedialną rzekę, a wszystko w harmonijnej muzyczno–świetlnej oprawie – mówi organizator wydarzenia, Michał Chojnacki.

Czytaj również: To najdłuższa wieś w Polsce. Leży u stóp najbardzie4j kapryśnej góry

Odwiedzenie ekspozycji będzie też doskonałą lekcją przyrody, która przybliży gościom wiedzę na temat zagrożonych gatunków. Trasa zwiedzania będzie prowadziła przez zabytkową część ogrodu. Wystawa będzie otwierana codziennie po godzinie 17.00.

Garden of Lights w ZOO Wrocław. Do kiedy i gdzie kupić bilety

Wystawa Garden of Lights w ZOO Wrocław potrwa do 3 marca 2024 roku. Ruszyła przedsprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki można kupić na oficjalnej stronie Garden of Lights – pod TYM linkiem (https://bilety.gardenoflights.com/rezerwacja/termin.html?idl=10).

Z każdego sprzedanego biletu organizator wystawy wspólnie z ZOO Wrocław postanowił przeznaczyć 1 zł na ratowanie pingwinów przylądkowych – tońców.

Zobacz także: Sosnowiec zyskał nową, wyjątkową atrakcję

Wejście na wystawę będzie możliwe przez bramę zoo od strony ul. Wróblewskiego, zlokalizowaną przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”, zlokalizowanym naprzeciwko ul. Wystawowej we Wrocławiu.

Zobacz też:

Dotrzesz tam łodzią pocztową lub jachtem. Tę wyspę na Bałtyku zamieszkuje tylko 100 osób

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W tym miesiącu będzie najwięcej opadów

To tu znajduje się największy zamek w Polsce. Nie chodzi o Kraków, ani o Warszawę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce