Reklama
Reklama

Najlepsze trasy rowerowe w okolicach Kielc. Dla początkujących i zaawansowanych

Piękna wiosenna pogoda zachęca do wycieczek rowerowych. Szukając pomysłu na weekendowy aktywny wypoczynek, warto wybrać się w okolice Kielc, gdzie nie brakuje malowniczych i pełnych atrakcji tras rowerowych. Podpowiadamy, które z nich warto wybrać i co można zobaczyć po drodze.

Jazda rowerem jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków rodzajem aktywnego wypoczynku. Szukając inspiracji na ciekawą, malowniczą i pełną atrakcję wycieczkę rowerową dla całej rodziny, warto wybrać się w okolice Kielc, gdzie nie brakuje popularnych i lubianych szlaków dla cyklistów.

Gdzie wybrać się na rower w weekend? Ten region obfituje w ciekawe trasy

Szukając pomysłu na weekendową wycieczkę, warto zdecydować się na trasy rowerowe w okolicy Kielc. Dzięki temu spędzimy aktywnie czas, podziwiając piękne widoki i korzystając z ciekawych atrakcji.

To właśnie tam znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy krótkich, jak i nieco dłuższych wypraw rowerowych. Podczas nich możemy napawać się krajobrazami Gór Świętokrzyskich, okolicy Góry Telegraf, Kadzielni czy Karczówki. Oprócz tego jadąc wyznaczonymi tam trasami, możemy między innymi odwiedzić zalew Cedzyna, rezerwaty przyrody, prywatne zoo w Lisowie lub zobaczyć, jak okazały jest Dąb Bartek.

Czytaj również: Tu powstanie pływające miasto. Turyści oszaleją na jego punkcie

Jakie trasy rowerowe warto przejechać w okolicy Kielc? Te ścieżki to raj dla cyklistów

W okolicach Kielc nie brakuje pięknych tras rowerowych z malowniczymi krajobrazami oraz atrakcjami. Różnią się one między sobą poziomem trudności oraz oczywiście długością. Przedstawiamy tamtejsze najchętniej odwiedzane trasy rowerowe:

  • Czarny szlak łącznikowy Kielce - Białogon - trasa ta ma długość 3 kilometrów i rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Bernardyńskiej i Grabinów, a kończy w rejonie ulicy Kolonia. Jest to ścieżka polecana rodzinom z dziećmi. Po drodze możemy odwiedzić słynny klasztor na Karczówce.
  • Niebieski szlak rowerowy Ciekoty - Wola Kopcowa - to szlak o długości 9,6 kilometra. Zaczyna się on przed Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach, a kończy w Woli Kopcowej. Jadąc tą trasą, możemy podziwiać rejon zalewu w Cedzynie, a także ujrzeć panoramę masłowską Gór Świętokrzyskich.
  • Czerwony szlak rowerowy dookoła Zagnańska - to trasa rowerowa, która ciągnie się przez 12,5 kilometra. Jej początek oraz koniec przypada obok Urzędu Gminy Zagnańsk w powiecie kieleckim.  Jadąc tą trasą, możemy zwiedzić popularne atrakcje regionu, takie jak Dąb Bartek czy kamieniołom w Zachełmiu. Szlak jest pagórkowaty, ale przy tym ciekawy i malowniczy.
  • Czerwony szlak rowerowy Kielce - Dobromyśl - to ścieżka o długości 7,1 kilometra. Startuje z ulicy Podklasztornej, na drodze do klasztoru na Karczówce, a kończy się w Dobromyślu. Z racji tego, że ta trasa rowerowa wiedzie jedynie po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów, jest świetną opcją na rekreacyjną wycieczkę. Jadąc tym szlakiem, możemy odwiedzić rezerwat przyrody Ślichowice.
  • Czerwony szlak rowerowy Kielce - Piekoszów - jest to trasa licząca 18,3 kilometra. Zaczyna się ona na ulicy Podklasztornej, a kończy przy szkole w Jaworzni. Ścieżka ta prowadzi przez mało zasiedlone przedmieścia Kielc, ciągnąc się przez leśne i polne drogi. Jadąc nią, możemy odwiedzić punkt widokowy z Karczówki, sanktuarium w Piekoszowie, rezerwat i kamieniołom Chelesiowa Jama.

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trasy rowerowe | weekend w Polsce