Reklama
Reklama

​Możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny. Wystarczy, że wsiądziesz w ten pociąg

Wyjazdy, w których odwiedzamy kilka krajów za jednym razem, kojarzą nam się albo z koniecznością wydania dużych pieniędzy, albo ciężką logistyką i długim planowaniem. W tym przypadku jest zupełnie inaczej, a to wszystko za sprawą nowego połączenia kolejowego. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny.

Włochy, Słowenia, Chorwacja — cudowna podróż pociągiem nad Morzem Śródziemnym

Coraz popularniejszą formą wypoczynku są rejsy. Biura podróży oferują wycieczki po Europie Północnej, Morzu Śródziemnym, a nawet Karaibach. Jednak świetną alternatywą dla takich drogich wojaży może być połączenie kolejowe między trzema państwami leżącymi nad Morzem Śródziemnym, tylko w dwie godziny i w zaskakująco niskiej cenie. Uruchomione od 24 kwietnia tego roku połączenie może być letnim hitem na południu Europy, a pociągi na tej trasie będą kursowały aż do 30 września, czyli przez całe wakacje.

Sprawdź również: Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

Trasa zaczyna się we włoskim mieście portowym Triest, skąd pociąg wyjeżdża o 7:50. Następnie przekracza granicę włosko-słoweńską, a w Słowenii zatrzymuje się na stacjach w czterech miejscowościach — Sežana, Divača, Pivka i Ilirska Bistrica. Trzecim krajem, który odwiedzimy, podróżując tym pociągiem, jest Chorwacja. Zatrzymuje się na stacjach w Šapjane i Opatija Matulji. Trasa tego połączenia kolejowego kończy się o godzinie 9:54, gdy dojedzie do znajdującej się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego Rijeki.

Sprawdź również: To miejsce w Małopolsce zachwyca turystów. Chętnie przyjeżdżają tu także Słowacy

Niezapomniane widoki w szokująco niskiej cenie

Dla wielu osób zagadką w tym połączeniu kolejowym może być cena przejazdu. Nie dość, że pociąg przemierza trzy kraje w dwie godziny, to jeszcze podróżni w pakiecie dostają zapierające dech w piersiach widoki, które łączą bajeczne Morze Śródziemne z fauną i florą występującą w tym regionie. Z bilet na pełnej trasie z Triestu do Rijeki trzeba zapłacić... 8 euro, czyli około 34 złote. Można wykupić przejazd pełną trasę, bądź jednym z krótszych odcinków. Dodatkowo o godzinie 18:25 pociąg ponownie wyrusza z Rijeki w stronę Triestu. Może to być świetna opcja dla osób, które chcą urozmaicić swój wyjazd w te okolice.

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | turystyka | wakacje