Reklama
Reklama

Idealne miejsce na majówkę. Tylko 2 godziny od Wrocławia

Majówka już coraz bliżej, dlatego to ostatni moment na to, aby zastanowić się, jak można wykorzystać te wolne dni. Być może jest to idealny czas do tego, aby poznać ciekawe i unikatowe zakątki Polski? Zwłaszcza że jest ich całkiem sporo. Jeden z nich znajduje się tylko dwie godziny od Wrocławia i figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli nie masz jeszcze planów na majówkę, koniecznie odwiedź to miejsce, a z pewnością nie pożałujesz.  

Polska pełna jest urokliwych miejsc, które zapierają dech w płucach i zapadają na długo w pamięci. Jednym z nich jest z pewnością pewien park w stylu angielskim, który mieści się przy granicy polsko-niemieckiej.  

Ta unikatowa perełka nie cieszy się jeszcze dużą popularnością, dlatego jest idealnym miejscem na spędzenie majówki w ciszy, ale przede wszystkim w zachwycającym otoczeniu. Nie wiesz, gdzie wybrać się na weekend majowy? Odwiedź Park Mużakowski.  

Perełka z listy UNESCO doskonałym wyborem na majówkę  

Park Mużakowski, zwany również Muskauer Park w Bad Muskau to polsko-niemiecki obiekt transgraniczny wpisany na listę UNESCO w 2004 roku. To unikatowa perełka stylu angielskiego zarówno Polski, jak i Niemiec. Jego tereny rozciągają się po obu stronach Nysy Łużyckiej, oferując sielskie krajobrazy. 

Fundatorem i pomysłodawcą parku był książę Herman von Puckler-Muskau, który postanowił założyć swój własny park krajobrazowy w stylu angielskim, w latach 1815-1844. Tym o to sposobem, dzisiaj każdy zainteresowany ma możliwość odwiedzenia tak wspaniałego zakątka oferującego spokój oraz niezapomniane widoki.

Całość liczy około 700 hektarów i rozciąga się zarówno w Polsce, jak i Niemczech. Po obydwu stronach wstęp do parku jest bezpłatny. Snując więc plany na majówkowe wycieczki, warto uwzględnić w nich spędzenia dnia w tym wyjątkowym parku. Zwłaszcza że to tylko dwie godziny od Wrocławia

Może cię zainteresować: Podniebny ogród w Warszawie. Można z niego korzystać zupełnie za darmo

Park Mużakowski poleca się dla rowerzystów, rodzin i zakochanych  

Znakiem rozpoznawczym oraz największą ozdobą parku z pewnością jest zamek, a dokładniej Nowy Zamek. Zachwyca on swoim renesansowym stylem, przez co jest jednym z głównych powodów, dla których turyści odwiedzają Park Mużakowski.  

Do miejsc wartych odwiedzenia na tym terenie zalicza się również Wiadukt, Most Książęcy, Most nad Wąwozem oraz Most Królewski z wyjątkową ażurową balustradą. W dodatku na zwiedzających czekają tu również kolorowe jeziorka, wielkie głazy, a także wieża widokowa, z której rozciąga się zachwycający widok na okolicę.  

Park po obu stronach rzeki, którą można przejść Mostem Podwójnym lub Mostem Angielskim, zachwyca na każdym kroku. Unikatowa architektura w otoczeniu sielskich krajobrazów tworzy wspaniały efekt, który z pewnością zrobi na każdym wrażenie. Warto więc skorzystać z szansy, że miejsce to można odwiedzić zupełnie za darmo. W dodatku otwarte jest od świtu do późnego zmierzchu.  

To doskonałe miejsce na spacery, przejażdżki rowerowe, a także sesje zdjęciowe. Będąc w parku, często można spotkać zakochane pary, które robią sobie zdjęcia w tak malowniczej scenerii. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ okolica ta jest zachwycająca o każdej porze roku. Wiosną, kiedy wiele drzew i kwiatów rozkwita, może być szczególnie wyjątkowo. Warto więc na majówkowy cel podróży wybrać Park Mużakowski i jego okolice.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | weekend w Polsce | weekend majowy | ciekawe miejsca