Reklama
Reklama

"Mała Korea" pod Wrocławiem. Tu poczujesz się jak na ulicach Seulu

Kto uwielbia koreańską kulturę, chciałby wypróbować tamtejsze przysmaki i choć przez chwilę poczuć się jak w Seulu, stolicy Korei Południowej, powinien udać się pod Wrocław. Na Bielanach Wrocławskich powstała „Mała Korea”, która pozwoli przenieść się na moment do tego egzotycznego miejsca. Jak to możliwe?

Seul to stolica Korei Południowej. To również największe miasto tego państwa, przyciągające co roku miliony turystów. Mieszkańcy Wrocławia i podróżnicy, odwiedzający to polskie miasto, mogą przez chwilę poczuć się jak w Seulu. Wystarczy, że udadzą się na Bielany Wrocławskie.

"Mała Korea" pod Wrocławiem. Co czeka na odwiedzających?

Wielbiciele koreańskiej kultury, ale też wszystkie osoby uwielbiające ciekawe miejsca, powinny udać się na Bielany Wrocławskie, gdzie natrafią na witryny sklepowe w języku koreańskim, restauracje z egzotycznymi potrawami, koreańskie piekarnie, a nawet salony fryzjerskie. W sklepach można kupić oryginalne produkty, a na prywatnych posesjach dostrzec koreańskie flagi.

Nie jest to żadna akcja promocyjna ani czasowe wydarzenie. Przechadzając się ulicą Wrocławską, Fiołkową czy Konwaliową naprawdę można się poczuć jak w Seulu. "Mała Korea" to interesujące miejsce, które warto odwiedzić. Zwłaszcza jeśli lubi się klimaty azjatyckie, a nie ma możliwości, by udać się do Korei Południowej na wycieczkę. 

Czytaj też: "Malediwy Morza Śródziemnego" przyciągają turystów. Widoki zapierają dech 

Skąd się wzięła "Mała Korea"? Koreańczycy przyjechali do pracy

Dlaczego akurat pod Wrocławiem powstała "Mała Korea"? Odpowiada za to firma LG, która posiada swoją siedzibę w Seulu. Firma potrzebowała specjalistów do swojej fabryki pod Wrocławiem, a obywatele Korei Południowej, którzy przyjechali na kontrakt, na Bielanach Wrocławskich często osiedlali się na stałe. Większość biznesów, które obecnie można dostrzec w "Małej Korei" należy właśnie do nich.

O niezwykłym miejscu opowiedziano ostatnio na Instagramie, na profilu @miejscawewroclawiu_pl. Relacja z wycieczki cieszy się popularnością i zachęca kolejne osoby do odwiedzenia tego interesującego terenu. 

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca