Reklama
Reklama

"Malediwy Morza Śródziemnego" przyciągają turystów. Widoki zapierają dech

Znana jest jako „Malediwy Morza Śródziemnego” lub „tureckie Malediwy”. Suluada jest jednak zlokalizowana bliżej Polski niż oryginał i choć podobnie zachwyca krajobrazami, podróż na nią jest znacznie tańsza. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym miejscu i jak się dostać na Suluadę?

Suluada to turecka wyspa, w starożytności znana jako Krambusa. Wyspa ulokowana jest na Morzu Śródziemnym, na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu Zatoki Antalya. Choć jest bezludna, od marca do listopada organizowane są tam codziennie wycieczki. Zachwyceni turyści chętnie odwiedzają to miejsce, znane jako "tureckie Malediwy". Co warto wiedzieć o tej pięknej wyspie?

Suluada — malownicza bezludna wyspa. Z tego słynie

Suluada to prawdziwy raj na ziemi, zachwycający nieskazitelnymi plażami i nietkniętą przyrodą. To idealne miejsce dla fanów zieleni, ponieważ jej krajobraz jest tak chroniony, że nie znajdziemy tam hoteli, miejsc noclegowych, ani nawet źródła prądu. Miejscowi uważają nawet, że tutejsza słodka woda ma właściwości lecznicze. Podobno jest ona między innymi przydatna w walce z kamieniami nerkowymi.

Krystalicznie czysta woda wokół ma z kolei charakterystyczną barwę, którą zawdzięcza mikroorganizmom znanym jako "otwornice". To grupa organizmów jednokomórkowych, należących do królestwa protistów. Turyści odwiedzający Suluadę mogą obejrzeć naturalną rafę koralową, a fani zwierząt będą z pewnością uradowani, gdyż możliwe, że napotkają delfiny, żółwie czy urocze mniszki śródziemnomorskie. Dziewicze plaże są terenami lęgowymi dla żółwi morskich. 

Sceneria zachwyca swoim pięknem i spokojem. Lazurowa i turkusowa woda oraz bujna zieleń wokoło to rewelacyjne tło również do wykonania pamiątkowych fotografii.

Czytaj też: Nie Santorini czy Rodos. Tegoroczne wakacje spędź na spokojnej "wyspie pistacji"

Suluada — jak dostać się na wyspę? To bardzo proste

Na Suluadę można dostać się od marca do listopada. Wystarczy skorzystać z jednej z zorganizowanych wycieczek. Na miejsce płynie się łódką, by pływać, nurkować, leżeć na plaży i podziwiać piękno okolicznych krajobrazów.

Od końca maja do września na wyspę ściągają tłumy, spragnione słonecznej pogody i pięknych widoków. W tym czasie można liczyć na temperatury w okolicach 25-35 stopni Celsjusza. Jeśli szukamy większego spokoju, możemy wybrać się w podróż wiosną lub jesienią.

Zobacz też:

Planujesz podróż samolotem? Tych ubrań lepiej nie zakładaj

​Możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny. Wystarczy, że wsiądziesz w ten pociąg

Planujesz wypad w góry z dziećmi? To najbardziej rodzinny szlak w Tatrach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | wyspy