Reklama
Reklama

To najpopularniejsze kierunki na majówkę 2024. Gwarancja pogody i ceny niższe niż rok temu

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Z tego powodu wiele osób już teraz poszukuje zagranicznych kierunków swojego wymarzonego urlopu. Popularne destynacje to nie tylko Turcja i Bułgaria. Sprawdź, dokąd jeszcze możesz udać się na majowy weekend i kiedy najlepiej wziąć dodatkowy urlop!

Gdzie na majówkę 2024? Atrakcyjne kierunki na urlop

Z roku na rok Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wycieczki na majówkę. Niesłabnącą popularnością cieszą się słoneczne kierunki takie jak Turcja czy Bułgaria. W dobrym budżecie da się również zorganizować wyjazd do Egiptu, czy Hiszpanii. W niektórych przypadkach ceny okazują się niższe niż rok temu. Warto polować na oferty last minute. 

Biorąc pod uwagę wariant urlopu od 1 do 5 maja, za pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z all inclusive w Sharm El Sheikh w Egipcie trzeba zapłacić około 2,6 tys. zł za osobę. Mowa tu o ofertach widocznych w jednej z popularnych wyszukiwarek wakacyjnych. Nieco większą kwotę trzeba wydać, by spędzić majówkę w jednym z hoteli na hiszpańskiej Costa Brava. Wariant ze śniadaniami to, w zależności od hotelu, wydatek rzędu 2,8-2,9 tys. zł za osobę.

Przeczytaj też: Mówią, że to "tańsza Chorwacja". Ceny rzeczywiście niższe, a widoki zapierają dech

Za pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w Turcji należy zapłacić około 2,9-3,2 tys. zł za osobę. Tutaj cena również jest uzależniona od konkretnego obiektu oraz wyżywienia. Korzystnie cenowo prezentuje się Bułgaria. Za weekend majowy na Słonecznym Brzegu w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniami należy zapłacić około 2,4 tys. zł.

Kiedy najlepiej wziąć urlop na majówkę?

Tegoroczna majówka może być okazją do urlopu trwającego nawet 9 dni. Aby jednak móc cieszyć się tak długim wypoczynkiem, należy wziąć dodatkowe dni wolne w odpowiednie dni. Mowa tu o 29 i 30 kwietnia. Wówczas urlop majowy rozpocznie się już 27 kwietnia i potrwa aż do 5 maja.

Dziewięciodniowa majówka to doskonała okazja do tego, by udać się do nieco bardziej egzotycznego kraju, np. na Dominikanę. Taki wyjazd wiąże się jednak z kosztem wynoszącym około 6-7 tys. zł za osobę

Co istotne, warto pamiętać, że 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Wobec tego, chcąc cieszyć się długim weekendem majowym, należy wziąć dodatkowe wolne również w ten dzień. 

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje | tanie loty