Reklama
Reklama

Mówią, że to "tańsza Chorwacja". Ceny rzeczywiście niższe, a widoki zapierają dech

Nadchodzi czas, w którym warto zacząć myśleć o planowaniu zbliżających się wakacji. Największym zainteresowaniem wśród wczasowiczów cieszą się oczywiście takie kraje jak Turcja, Chorwacja, Egipt czy Albania. Co ciekawe, chcąc odpocząć w otoczeniu widoków zapierających dech, wiele osób decyduje się na wyjazd do tak zwanej „tańszej Chorwacji”. O jakim kraju mowa? 

Z Polski można się tam dostać samolotem w nieco ponad dwie godziny. Sporo osób obiera również ten kraj jako cel swojej kamperowej podróży. Zachwyca malowniczymi krajobrazami i masą atrakcji. Nie ma tłumów, a niezaprzeczalnie region ten może konkurować o tytuł jednego z najpiękniejszych w Europie. Nic więc dziwnego, że Czarnogóra, bo to właśnie o niej mowa, wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród turystów. 

Czarnogóra hitem nadchodzących wakacji

To państwo w południowej Europie cieszy się stale rosnącą popularnością. Coraz częściej wybierane jest jako cel wakacyjnych podróży. Nic w tym dziwnego, ponieważ widoki są imponujące, a miejsc idealnych do wypoczynku zdecydowanie nie brakuje.  

Z Polski do stolicy Czarnogóry, którą jest Podgorica, można dolecieć bezpośrednio z Warszawy. Taki lot trwa około dwie godziny. Mając odrobinę szczęścia, można dorwać bilety w naprawdę atrakcyjnych cenach.  Zauważalny jest również wzrost zainteresowania rezerwacją noclegów oraz wielu atrakcji. 

Czarnogóra to idealne miejsce na odpoczynek. Nie bez przyczyny zwana jest "tańszą Chorwacją". W rozsądnych cenach można przeżyć tutaj niesamowite chwile. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na podróż do tego kraju. I słusznie, ponieważ zdecydowanie jest to warte uwagi miejsce na mapie. 

Może cię zainteresować: Masz ochotę na tani zagraniczny urlop tej wiosny? Wybierz kierunek, który zachwyci cię krajobrazem

Co warto zobaczyć w "tańszej Chorwacji?"? 

Lokalizacja Czarnogóry jest niezwykle urokliwa, ponieważ kraj ten leży nad Morzem Adriatyckim. Zdecydowanie jest tutaj, gdzie plażować oraz podziwiać zachwycające morskie widoki. Z samej stolicy kraju na wybrzeże jest niedaleko. Pogoda również w tym kraju rozpieszcza. Temperatury są zdecydowanie wyższe niż w Polsce, a lato trwa dłużej.  

To, co zachwyca tak wiele osób w Czarnogórze to malowniczy krajobraz. Góry, jak sama nazwa kraju wskazuje, zajmują zdecydowaną większość powierzchni. W połączeniu z lokalizacją nad Morzem Adriatyckim tworzą otoczenie niczym z bajki. I fani nadmorskiego wypoczynku, i miłośnicy górskich widoków znajdą w tym kraju coś dla siebie.  

Oprócz samej stolicy warto również zawitać do takich miejscowości jak Budva czy Tivat. Obowiązkowym miejscem jest także Zatoka Kotorska, nad którą leżą średniowieczne miejscowości Kotor i Perast.  

Na fanów niezapomnianych przeżyć czekają takie atrakcje jak wycieczki do górskiego Parku Narodowego Durmitor czy zapierający dech w płucach rejs łodzią po Jeziorze Szkoderskim, które jest największym jeziorem Bałkanów. To tylko zalążek tego, co czeka na turystów przybyłych do Czarnogóry. Wiele osób uważa, że kto raz zawita do tego kraju, cząstkę swojego serca tam pozostawi.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | ciekawe miejsca