Reklama
Reklama

Zrób to w czasie sadzenia ogórków. Plonów doczekasz się szybciej niż sąsiedzi

Istnieje prosty patent na przyspieszenie zbiorów w twoim warzywniku. Jeśli zrobisz jedną, prostą rzecz w czasie sadzenia ogórków, plonów doczekasz się szybciej niż sąsiedzi. Inni będą zerkać na ciebie z zazdrością, gdy jako pierwszy w okolicy będziesz wynosił z ogrodu pełne kosze ze smacznymi owocami.

Ogórki pasują do wielu dań, a ich uprawa nie jest trudna, dlatego wielu działkowiczów się na nią decyduje. Jeśli chcesz cieszyć się warzywami z własnego ogródka, musisz jednak pamiętać o kilku zasadach. 

Aby zbiory były obfite, nasiona powinieneś umieścić w ziemi w odpowiednim terminie. A jeśli chcesz szybciej doczekać się plonów, przed posadzeniem ogórków gruntowych zastosuj prosty trik ogrodniczy, który znacznie przyspieszy ich wzrost.

Kiedy sadzić ogórki do gruntu? Teraz jest na to idealny czas

Teraz jest najlepszy czas na sadzenie ogórków bezpośrednio do gruntu. Druga połowa maja to idealny termin, ponieważ jest już po tzw. "zimnych ogrodnikach", (kiedy ryzyko wiosennych przymrozków jest jeszcze spore). Temperatura już się ustabilizowała, więc można kupić nasiona.

Może cię zainteresować: Koperek więdnie i traci kolor? Metodą babci jeszcze go uratujesz

Jak długo wschodzą ogórki? To zależy od kilku czynników

To, jak długo wschodzą ogórki, zależy od kilku czynników. Im cieplej jest na zewnątrz, tym szybciej zobaczysz efekty swojej pracy po posadzeniu. Najlepsza temperatura dla owocowa warzyw wynosi od 21-30 stopni Celsjusza. Jeśli na zewnątrz jest chłodniej, wzrost pędów może zostać opóźniony. Z reguły jednak przyjmuje się, że ogórki gruntowe wschodzą od 6 do 12 dni.

Czytaj również: Sadzisz cukinię? Włóż to do dołka w ziemi, a zbiory cię zaskoczą

Zastosuj ten trik w czasie sadzenia ogórków, a plonów doczekasz się szybciej niż sąsiedzi

Nasiona ogórków warto umieścić w glebie na głębokości około 2 cm (zachowując 15 cm pomiędzy każdą fasolką, by warzywa miały miejsce na rozwój). Jeśli chcesz przyspieszyć ich wzrost, by szybko doczekać się plonów, zastosuj prosty ogrodniczy trik, o którym wiedzą nieliczni. Na dobę przed sadzeniem ogórków w ziemi, namocz ich nasiona w wodzie, a przyspieszysz kiełkowanie.

Zobacz też:

Jak dbać o róże latem? O tych zabiegach musisz pamiętać

Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Wytwarza aromatyczne kwiaty i jadalne owoce. Mało kto wie, wzmacnia zdrowie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywnik | uprawa roślin | pielęgnacja roślin | sadzenie | działka