Reklama
Reklama

Zmieszaj i podlej sadzonki truskawek. Owoce będą duże i soczyste

Truskawki to ulubione owoce wielu osób. Nic dziwnego, że często decydujemy się na ich uprawę w ogródku. Jeśli chodzi o pielęgnację rzeczonych roślin, to bardzo ważne jest prawidłowe nawożenie, dzięki któremu owoce będą duże i soczyste. Warto wypróbować pewną domowej roboty odżywkę. Chodzi o rozcieńczoną wodę po ogórkach kiszonych.

Domowa odżywka do truskawek. Owoce będą soczyste i duże

W uprawie truskawek niezmiernie ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do wzrostu. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym rośliny będą rozwijać się bez przeszkód. Wobec tego dobrze jest zadbać o prawidłowe nawożenie – najlepiej za pomocą domowej roboty środków.

Jedną z domowych odżywek do truskawek okazuje się być woda po ogórkach kiszonych. Zawiera ona między innymi bakterie kwasu mlekowego wpływające pozytywnie na właściwości gleby, w której rozwijają się truskawki. Co więcej, odżywka dostarczy roślinom między innymi potas, na który truskawki mają dość spore zapotrzebowanie. Odpowiednia podaż rzeczonego pierwiastka zapewnia lepsze kwitnienie i owocowanie.

Jak stosować odżywkę z wody po ogórkach na truskawki?

Wody po ogórkach kiszonych nie można używać w postaci nierozcieńczonej, ponieważ zawiera ona pokaźną ilość soli, która mogłaby źle wpłynąć na rośliny. Co ważne – nie stosujemy wody z ogórków konserwowych przygotowanych z dodatkiem octu.

Przeczytaj też: Sadzisz truskawki? Włóż to do doniczek z sadzonkami, a będziesz mieć mnóstwo owoców

Do zrobienia odżywki wystarczy użyć około 50 ml wody po ogórkach. Taką ilość trzeba wymieszać z 500-600 ml letniej wody. Preparat odstawiamy w otwartym pojemniku na około 2-3 godziny. Potem jest gotowy do użycia.

Odżywki używamy co 3 tygodnie – nie częściej. Na początku dobrze użyć niewielkiej ilości i obserwować reakcję rośliny. Staramy się podlewać takim nawozem wyłącznie glebę, w której rosną truskawki – unikamy zraszania liści i owoców. Co więcej – nie można traktować owej odżywki jako jedynego, kompletnego nawozu. To środek wspomagający, który może przyczynić się do lepszej jakości owoców.

Zobacz też:

Tulipany nie chcą rosnąć i mają przebarwienia? Sprawdź, jak pokonać ten problem

Porozpieszczaj wrzosy w ten sposób. Zamienią się w fioletowy dywan

Siejesz marchew? Wymieszaj to z nasionami, a plony zaskoczą nawet ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | szklarnia | uprawa roślin | nawożenie