Reklama
Reklama

Zapomnisz o mszycach w ogrodzie. Ten owoc sprawi, że uciekną raz, dwa

Mszyce to problem znany każdemu ogrodnikowi. Pojawiają się one na różnego rodzaju roślinach, krzewach czy drzewach, wysysając z nich soki oraz widocznie je osłabiając. Próbując się pozbyć tych szkodników, możemy wykorzystać naturalne metody, dzięki którym z łatwością je odstraszymy. Wystarczy, że sięgniemy po popularny owoc. Sprawdź, jak pozbyć się mszyc ze swojego ogrodu.

Wiosną mszyce są szczególnie aktywne i rozpoczynają powiększanie swojej rodziny. Wobec tego warto już teraz podjąć odpowiednie działania, aby pozbyć się szkodników ze swojego ogrodu. Możemy do tego wykorzystać owoc, który większość z nas ma w swoim domu. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób odstraszyć mszyce i ochronić swoje rośliny.

Domowy sposób na mszyce - co stosować?

Mszyce są niewielkimi owadami z rzędu pluskwiaków, które masowo żerują na roślinach. Swoją obecnością potrafią one uszkodzić nie tylko gatunki ozdobne, ale i drzewa, krzewy, a także rośliny doniczkowe czy warzywa i owoce.

Poszczególne gatunki różnią się od siebie wyglądem. Można zaobserwować formy mszyc ze skrzydłami oraz te bezskrzydłe. Ciało mszyc osiąga długość kilku milimetrów. Mimo tego, że ciężko je dostrzec, to bez problemu zauważymy skutki ich obecności, ponieważ wysysają one sok z roślin i tworzą spadź, czyli specyficzną wydzielinę.

Chcąc się pozbyć tych szkodników ze swojego ogrodu, możemy wypróbować naturalne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie właściwości cytrusów, a dokładniej skórki pomarańczy, która odstrasza szkodniki swoich zapachem. Skutecznie pomaga ona zmniejszyć obecność nie tylko mszyc, ale i mrówek oraz pająków. Wystarczy przygotować posypkę ze skórki pomarańczy.

Czytaj również: Podsypuj tym grządki truskawek. Owoce będą dorodne, a szkodniki znikną

Jak pozbyć się mszyc za pomocą pomarańczy?

W celu przygotowania środka, który pomoże nam odstraszyć mszyce, musimy obrać pomarańcze i wyparzyć dokładnie skórkę. Następnie mielimy ją w blenderze lub w młynku do kawy do momentu, aż jej struktura będzie przypominała pył.

Pomarańczowy proszek należy rozsypać na ziemi wokół rośliny zaatakowanej przez mszyce. Dzięki temu sposobowi nie tylko pozbędziemy się szkodników, ale i zapobiegniemy ponownemu pojawieniu się ich. Metoda ta może być stosowana nie tylko w ogrodzie, ale także można ją wykorzystywać, pielęgnując rośliny doniczkowe w domu.

Dodatkowo warto wiedzieć, że jeśli rozpoczniemy cały proces od wysuszenia skórki pomarańczowej w suszarce do żywności lub w piekarniku, to część tego proszku będziemy mogli użyć również w kuchni, stosując go jako przyprawę do herbaty, napojów oraz deserów.

Co posadzić w ogrodzie, aby w naturalny sposób odstraszyć mszyce?

Istnieje również wiele innych naturalnych sposobów na pozbycie się mszyc z ogrodu. Między innymi możemy posadzić rośliny, które skutecznie je odstraszą. Działanie tych gatunków może być różne, jednak większość z nich po prostu wydziela charakterystyczne, nieprzyjemne dla owadów zapachy, co powoduje, że mszyce przestają szukać pożywienia na naszej działce.

W tym celu w swoim ogrodzie warto mieć:

  • cząber,
  • miętę,
  • nasturcję,
  • czosnek,
  • cebulę,
  • lawendę.

Zobacz też:

Nie wyrzucaj. Zblenduj i podlewaj róże i pomidory, a szybko ci podziękują

Posadź tę roślinę zamiast hortensji. Lwia paszcza w ogrodzie wzbudzi zazdrość sąsiadów

Widzisz mrówki na pąkach piwonii? Szybko sprawdź, co robić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie