Reklama
Reklama

Wystarczy ta jedna roślina, aby w domu zapanowała dobra energia. Kupuj ją bez wahania

Rośliny doniczkowe nie tylko zdobią wnętrze i filtrują powietrze. Przypisuje się im również moc przynoszenia szczęścia i wpuszczania do domu dobrej energii. Wielu miłośników zielonych roślin uważa, że posiadanie skrzydłokwiatu zapewni dobrą atmosferę i samopoczucie. Dowiedz się więcej na temat rośliny nazywanej “kobiecym szczęściem”.

Hodowanie roślin doniczkowych cieszy się coraz większą popularnością. Posiadają one wiele zalet. Nie tylko zdobią wnętrza, wpuszczając piękną zieleń do środka. Dodatkowo poprzez swoje właściwości potrafią oczyszczać domowe powietrze, a także niektóre wykazują właściwości lecznicze. Wybranym gatunkom przypisuje się zdolność przyciągania miłości, szczęścia i dobrej atmosfery do domu. Jak jest w przypadku skrzydłokwiatu?  

Roślina ta oczyszcza powietrze i zapewnia szczęście  

Ten zjawiskowy kwiat doniczkowy pięknie przyozdabia domy i mieszkania poprzez swoje ciemnozielone liście oraz białe kwiaty o charakterystycznym kształcie skrzydeł. Jest nie tylko ozdobą wnętrza, ale również skutecznym oczyszczaczem powietrza. Dobra wilgotność oraz pielęgnacja mogą sprawić, że kwitnąć będzie przez cały rok.  

Przez niektórych jest szczególnie doceniany dzięki magicznym właściwościom, które przypisuje mu wiele wierzeń. Skrzydłokwiat bowiem ma przynosić szczęście każdej kobiecie, która z troską opiekuje się tą rośliną. Wiara w jego właściwości to zapewnienie harmonijnego życia oraz dobrej energii w całym domu. 

Według wielu wierzeń skrzydłokwiat usycha, gdy w domu dochodzi do kłótni. Roślina ta za troskę i pielęgnacje odwdzięcza się bujnymi skrzydlastymi kwiatami. Uznawana za “kobiece szczęście", bo to właśnie paniom domu ma szczególnie sprzyjać. Samotnym ma pomóc znaleźć miłość życia, zaś mężatkom będzie sprzyjać w udanym małżeństwie oraz życiu rodzinnym.  

Skrzydłokwiat to łatwy w hodowli kwiat kobiecego szczęścia  

Pięknie wygląda, nie kosztuje dużo, działa wyjątkowo na kobiety, a do tego jest łatwa w uprawie. Wiele zalet skrzydłokwiatu sprawia, że tak chętnie jest hodowany w domach. To dobra roślina dla początkujących pasjonatów roślin doniczkowych. Niewymagająca i łatwa w pielęgnacji.  

To, co koniecznie trzeba zapewnić roślince to wysoka wilgotność powietrza, którą można uzyskać częstym zraszaniem. Idealnym stanowiskiem dla skrzydłokwiatu będzie miejsce jasne, ale niewystawione bezpośrednio na Słońce.  

Warto zadbać o żyzne i przepuszczalne podłoże, a także starać się przesadzać roślinę wiosną każdego roku. Co do podlewania należy na bieżąco kontrolować sytuację. Skrzydłokwiat dobrze znosi chwilowe przesuszenie. Aby roślina mogła oczyszczać powietrze, warto regularnie przecierać liście z kurzu. Skrzydłokwiat zwany “kobiecym szczęściem" wniesie dobrą energię do domu, ale również ogromną radość z pielęgnacji.  

Przeczytaj również: Ta roślina rzadko gości w polskich domach. Jest efektowna i łatwa w uprawie

Jakie jeszcze rośliny wniosą dobrą energię do domu?  

Skrzydłokwiat to jednak niejedyny kwiat, który dobroczynnie działa na domowe szczęście oraz atmosferę. Na dobrobyt kobiet pozytywnie wpływa również Dracena Sandera, która nazywana jest szczęśliwym bambusem. Chcąc zapewnić szczęście i dobrobyt całej rodzinie, warto postawić na bardzo popularną roślinę zwaną pieniążkiem.  

O sukcesy zawodowe i rozwój zatroszczy się Aucuba, czyli drzewko szczęścia. Na wieczną i szczęśliwą miłość sprawdzi się Anturium. Jak widać rośliny doniczkowe to nie tylko radość z ich hodowania oraz pięknego wyglądu. To również wpływ na dobre samopoczucie oraz według wielu wierzeń, źródło szczęścia, miłości i życiowego powodzenia. 

Zobacz też:

Te szkodniki mogą zniszczyć wiśnie. Gdy zobaczysz dziurki w owocach, nie zwlekaj

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin