Reklama
Reklama

Wysiej te kwiaty w maju. Ogród będzie kwitł aż do jesieni

Maj w ogrodzie jest wyjątkowo pracowitym miesiącem. Nie dotyczy to jedynie warzyw czy krzewów owocowych. To też bardzo istotny czas pod względem uprawy kwiatów. Które kwiaty powinny być siane w maju? Zrób to teraz, a ozdobią twój przydomowy ogród aż do jesieni.

Maj jest miesiącem, w którym mija ryzyko występowanie przymrozków. Z tego powodu to idealny czas na uprawę roślin w gruncie. Szczególnie dotyczy to kwiatów, które mają niską odporność na spadki temperatur. Zbyt wczesne zasianie ich do gruntu skutkowałoby zrujnowaniem sadzonek.

Te kwiaty wysiewaj w maju. Terminy są istotne

Wysiewanie kwiatów w maju rozpoczynamy od odmian najbardziej odpornych na niskie temperatury. Na początku maja w gruncie swój rozwój rozpoczną więc: groszek pachnący, nagietek, słonecznik, ostróżka.

Warto też wysiać kwiaty do pojemników. Na początku miesiąca nasiona wilca czy powoju trójbarwnego umieścimy właśnie w doniczkach z ziemią.

W pierwszej dekadzie miesiąca posiejemy za to prosto do gruntu: cynię, czarnuszkę, łubin. Ten czas przeznaczamy zarazem na sianie portulaka, kosmosów oraz dimorfotek.

Po 15 maja, czyli w drugiej połowie miesiąca przychodzi pora na sianie nasturcji oraz aksamitek. Jako ostatnią sieje się stokrotkę na rozsadę i należy to robić dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca.

Część kwiatów można za to siać przez cały miesiąc. Tak jest z sianymi goździkami brodatymi lub lakiem pachnącym, wysiewanymi na rozsadę. Przez cały miesiąc można też siać fasolę ozdobną do pojemników.

Czytaj także: Posadź już teraz, a za 6 tygodni ozdobi twój ogród dywanem kwiatów

Wysiew kwiatów w maju. Te rodzaje zostaną z tobą do jesieni

Część kwiatów, które zasiejemy w maju, mogą zdobić nasz ogród aż do jesieni. Jeśli więc chcesz, aby przydomowa przestrzeń cieszyło oko różnobarwnymi kwiatami jak najdłużej, to zdecyduj się na właśnie te.

Po zasianiu w maju do września podziwiać będzie można kwitnące rośliny takie jak: groszek pachnący, wilec, łubin, portulaka, dimorfoteka, fasola ozdobna.

Jeszcze dłużej, bo aż do października w ogrodzie kwitnąć będą: nagietek, słonecznik, powój trójbarwny, cynia, kosmos, nasturcja, aksamitki.

Zobacz też:

Ten zabieg dla roślin doniczkowych to konieczność. Będą lepiej rosły

Twój grudnik nie chce zakwitnąć? Pewnie popełniasz ten popularny błąd

Zimą nakarm tym zamiokulkasa. Wróci do formy i urośnie jak na drożdżach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | pielęgnacja roślin | kwiaty