Reklama
Reklama

Wyjmij z lodówki i zacznij podlewać nimi tuje. Nagle drzewka wystrzelą w górę

Zdarza się, że tuje rosną bardzo wolno w ogrodzie, a do tego są osłabione i brakuje im intensywnie zielonego koloru. Istnieje na to jednak pewna rada. Wystarczy, że wyjmiesz z lodówki produkt, który zazwyczaj używasz do pieczenia ciast i zrobisz z niego odżywczy nawóz. Dzięki niemu iglaki wystrzelą w górę w błyskawicznym tempie i odzyskają utraconą witalność.

Tuje stanowią wspaniałą dekorację ogrodu. Wiele osób traktuje je jak żywopłot, który ma na celu chronić przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Właśnie dlatego zależy im, aby drzewka urosły w szybkim tempie. 

Tuje zazwyczaj rosną wolno. Żeby przyspieszyć ich wzrost, warto podlewać je regularnie nawozem z drożdży. Dzięki niemu iglaki nie tylko wystrzelą w górę, ale też odzyskają intensywnie zielony kolor i będą chronione przed chorobami i szkodnikami. Sprawdź prosty przepis na naturalną odżywkę

Nawóz z drożdży do tui - metoda na zielone i wysokie drzewa

Jeśli chcesz wzmocnić całe tuje, w tym systemy korzeniowe, to konieczne zastosuj nawóz z drożdży. Ten produkt z lodówki wystarczy rozrobić z wodą i regularnie nawadniać nim drzewka. Jak zatem zrobić taką naturalną odżywkę?

Do zrobienia naturalnej odżywki potrzebujemy 100 g świeżych drożdży, które rozpuszczamy w 1 l letniej wody. Następnie dolewamy jeszcze 9 l letniej wody. Wtedy mieszanina zacznie fermentować. Musimy zostawić ją na godzinę w ciepłym miejscu. 

Po tym czasie możemy już podlewać tuje nawozem z drożdży. Nie musimy go rozcieńczać. Najwygodniej będzie, jeśli przelejemy odżywkę do konewki. Iglaki należy podlewać co 2 tygodnie, aby zauważyć efekty. 

Nie tylko nawóz z drożdży. Dodatkowe nawożenie w październiku

Przez całe lato możemy nawozić tuje nawozem z drożdży. Jesienią natomiast wymagają sporej dawki potasu, dzięki czemu wiosną będą silniejsze. Warto zatem zasilić je naturalną odżywką ze skórek bananów. Jak ją przygotować?

Tutaj stosujemy zasadę, że na 1 skórkę banana przypada 1 l gorącej wody. Robimy zatem pożądaną ilość, w zależności od ilości drzewek. 

Pojemnik ze skórkami bananów zamykamy i odstawiamy na 48 h. Potem odcedzamy tak przygotowany nawóz i od razu podlewamy nim rośliny. W tym przypadku odżywka również nie wymaga rozcieńczenia

Zobacz też:

Twoja hortensja nie kwitnie? Ogrodnik zdradza przyczynę

Twoje róże nie chcą kwitnąć? Winne może być nieodpowiednie sąsiedztwo

W ten sposób ochronisz winorośl przed chorobami. Nie chodzi o żaden oprysk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | pielęgnacja roślin | nawożenie