Reklama
Reklama

Wbij widelec w ziemię, a mlecze więcej nie odrosną

Jednymi z najbardziej uciążliwych chwastów na trawniku są mlecze. Utarło się przekonanie, że trudno się ich pozbyć ze względu na silnie rozwinięty system korzeniowy. Okazuje się jednak, że i na nie jest metoda. Możesz sobie z nimi szybko poradzić za pomocą prostych domowych sposobów. Wystarczy, że wbijesz widelec w ziemię, a mlecze więcej nie odrosną.

Mlecze są zmorą działkowiczów. Te uciążliwe chwasty z rodziny astrowatych mają krótki okres wegetacyjny i kwitną kilka razy w sezonie. Ich nasiona łatwo się roznoszą, przez co w ogrodzie ekspresowo może pojawić się cała masa żółtych kwiatów. Niestety zwalczanie chwastów to istna "walka z wiatrakami" z uwagi na silne korzenie, które wnikają głęboko w glebę. 

Znajomy zdradził mi jednak genialny trik na skuteczne usuwanie mleczy. Wypróbuj go, a pozbędziesz się problemu i ponownie odzyskasz kontrolę nad swoim trawnikiem. Zapewnisz także dobre warunki do rozwoju dla innych roślin, które zmuszone są konkurować z mleczami o zasoby.

Jak pozbyć się mleczy za pomocą widelca? Zrób tak, a nie odrosną

Jak pozbyć się mleczy szybko i skutecznie? Najlepiej zastosuj metodę mechaniczną i spróbuj wyrwać je za pomocą widelca ze stali o mocnych zębach (po to, aby się nie wygiął, ani nie złamał). 

Pewnym ruchem wbij sztuciec w ziemię tak, by dotarł pod korzeń. Dzięki temu bez większego wysiłku wyciągniesz chwast w całości (wraz z korzeniami) i zapobiegniesz jego ponownemu odrastaniu. 

Może cię zainteresować: Twoje warzywa urosną znacznie szybciej. Wystarczy kilka szyszek

Domowe sposoby na mlecze. Soda oczyszczoną rozwiąże twój problem

Jeśli pomysł z wbijaniem widelca w ziemię wydaje ci się absurdalny, spróbuj wypróbować inne domowe sposoby na mlecze. Niektórzy ogrodnicy obficie sypią chwasty sodą oczyszczoną za 2 złote. 

Tani środek z kuchennej szafki naprawdę pomaga i możesz stosować go również poza trawnikiem, np. na kostce brukowej. Koniecznie polej mlecze wrzątkiem, aby wzmocnić działanie sody oczyszczonej. 

Czytaj również: Wlej produkt z apteczki do bębna, a ręczniki po praniu będą śnieżnobiałe

Jak usunąć mlecze za pomocą octu i soli? To babcina metoda na chwasty

Popularnym domowym sposobem na mlecze jest oprysk na bazie octu spirytusowego z dodatkiem soli. Przygotuj butelkę z atomizerem i wlej do niej roztwór przygotowany z litra wody wymieszanego ze szklanką octu, połową szklanki soli oraz 1 łyżką płynu do mycia naczyń. 

Opryskiwanie mleczy taką mieszanką sprawi, że po trzech dniach zwiędną. Możesz również ograniczyć się do zmieaszania wody z octem w proporcjach 1:1. Wybór należy do ciebie, ponieważ obie metody są skuteczne.

Zobacz też:

Nie masz czasu, by spędzać godziny w ogrodzie? Te rośliny są mało wymagające i długo kwitną

Jeszcze w lipcu podlej tym hortensje. Będą kwitły znacznie dłużej

Twoje borówki amerykańskie będą najładniejsze w okolicy. Musisz tylko pamiętać o tych zasadach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chwasty | triki | domowe sposoby