Reklama
Reklama

W tym miejscu nie sadź borówki amerykańskiej. Szybko zmarnieje, a owoców będzie niewiele

Przed posadzeniem borówki amerykańskiej, warto poznać jej wymagania pielęgnacyjne. Jeśli ich nie zastosujemy, to liście zżółkną, a owoce będą niewielkie i kwaśne. Warto zatem sprawdzić podstawowe informacje o borówce amerykańskiej m.in. w jakim miejscu nie możemy sadzić tej rośliny.

Borówka amerykańska jest krzewem chętnie uprawianym w przydomowym ogrodzie. Jej owoce są bogate w składniki odżywcze. Zawierają witaminę C oraz K, a także minerały m.in. mangan czy żelazo. Ponadto w składzie borówki amerykańskiej znajdziemy antyoksydanty tj. flawonoidy oraz antocyjany, pomagające na stany zapalne, wspierające zdrowie organizmu. 

Sezon na te owoce trwa od później wiosny do wczesnej jesieni, w zależności od odmiany i obszaru. Borówka amerykańska najbardziej dojrzewa w lipcu i sierpniu. Aby cieszyć się obfitymi plonami, konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacyjnych

Stanowisko borówki amerykańskiej. W tych miejscach nie sadź rośliny

Przed posadzeniem borówki amerykańskiej, powinniśmy zwrócić uwagę na stanowisko, które zapewni roślinie prawidłowy wzrost i obfitość owoców na długie lata. Jakie zatem miejsce wybrać?

Borówkę amerykańską sadzimy na nasłonecznionym stanowisku, osłoniętym od wiatru. Roślina ta najlepiej rośnie na glebach o temperaturze nawet 20 stopni Celsjusza. Takie miejsce sprzyja obfitemu owocowaniu. 

Borówka amerykańska kwitnie słabo i wydaje niskiej jakości plony, jeśli znajduje się w mało oświetlonym miejscu. Bardzo źle znosi zacienione stanowisko. 

Uprawa borówki amerykańskiej - najważniejsze zasady

Borówka amerykańska ma wymagania, nie tylko co do miejsca. Warto poznać jeszcze kilka ważnych aspektów, dzięki którym krzew obsypie się dorodnymi owocami. Jakich zasad należy przestrzegać?

Roślina ta preferuje gleby o kwaśnym pH, odpowiednio nawodnione. Podłoże powinno być wilgotne, ale nie zalane. Musimy także nawozić krzewy naturalnymi nawozami kwasotwórczymi, które pomogą utrzymać kwasowość ziemi. 

Nie możemy zapomnieć o przycinaniu borówki amerykańskiej w okresie zimowym oraz o regularnym usuwaniu chwastów i martwych pędów. Dzięki tym czynnościom pielęgnacyjnym pomożemy roślinie utrzymać zdrowie przez wiele lat. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Sadzisz borówkę amerykańską? Użyj tego nawozu, a będzie owocować nawet 20 lat

Dlaczego liście borówki amerykańskiej żółkną? Główne przyczyny

Liście borówki amerykańskiej żółkną, ponieważ roślina nie ma odpowiedniej ilości składników odżywczych tj. azot, żelazo, magnez, potas. Problem ten pojawia się również wtedy, gdy pH gleby jest nieodpowiednie

Kolejną przyczyną żółknięcia liści borówki amerykańskiej jest nadmiar wody prowadzący do niedotlenienia korzeni i utrudnień we wchłanianiu składników pokarmowych przez roślinę. Żółte liście mogą również świadczyć o zbyt kwaśnym podłożu lub chorobach grzybowych.

Warto zdiagnozować przyczynę żółknięcia liści borówki amerykańskiej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie kroki naprawcze powinniśmy podjąć. 

Zobacz też:

Ten zabieg dla roślin doniczkowych to konieczność. Będą lepiej rosły

Twój grudnik nie chce zakwitnąć? Pewnie popełniasz ten popularny błąd

Zimą nakarm tym zamiokulkasa. Wróci do formy i urośnie jak na drożdżach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | sadzenie | krzewy | uprawa roślin