Reklama
Reklama

Twoje rośliny przetrwają nadchodzącą falę upałów. Wystarczy, że zadbasz o to

Po kilku dniach ochłodzenia do Polski zbliża się kolejna fala upałów. Taka pogoda jest męcząca nie tylko dla ludzi czy zwierząt, ale również... dla kwiatów. Nadmierne ciepło może zaszkodzić roślinom ozdobnym. Aby wciąż rozwijały się zdrowo, warto dodać im nieco ochłody w gorące dni. Dzięki trzem trikom popularnej ekspertki na pewno nie zmarnieją.

Zastanawiasz się, jak chronić rośliny przed upałami? Zastosuj triki ekspertki Reachel Crow, która doskonale wie, jak przynieść ulgę swoim kwiatom ozdobnym wtedy, gdy z nieba leje się żar.

Wystarczy, że przestawisz doniczki w odpowiednie miejsce i lekko zmodyfikujesz sposób podlewania swoich kwiatów. Te proste czynności nie będą cię nic kosztować, a dzięki nim możesz ocalić swoich zielonych przyjaciół. 

Może cię zainteresować: Na liściach pomidorów pojawiły się bąble? Lepiej zaprzestań jednej czynności

Jak podlewać rośliny w okresie upałów? Nawet dwa razy dziennie

Podlewanie roślin w okresie upałów powinno być częstsze - nawet dwa razy dziennie w przypadku gatunków, które lubią wilgoć. Nigdy nie podlewaj jednak nagrzanych kwiatów, bo w ten sposób możesz je poparzyć. Unikaj także dolewania wody tym okazom, których ziemia jest jeszcze mokra, bo w ten sposób możesz jedynie doprowadzić do rozwoju choroby grzybowej. 

Pamiętaj, że niektóre rośliny doniczkowe tj. kaktusy nawet przy bardzo wysokich temperaturach i suchym powietrzu nie wymagają częstego podlewania. Gorącym latem w zupełności wystarczy nawodnić je raz na 6-8 dni.

Przestaw kwiaty doniczkowe, by przynieść im ulgę

Nadmiar promieni słonecznych, (zwłaszcza w czasie upału), może zaszkodzić twoim roślinom. Przestaw więc kwiaty doniczkowe z rozgrzanego do czerwoności parapetu w zacienione, chłodne miejsce, a przyniesiesz im ulgę. 

Często wystarczy po prostu odsunąć je nieco od okna, np. na stolik lub komodę. Dobrym pomysłem może być przeniesienie ich do przedpokoju czy innego pomieszczenia, w którym temperatura jest niższa.

Czytaj również: Skrzydłokwiat przestał kwitnąć? Podlej go tym, a szybko zobaczysz zmianę

Wybieraj odpowiednie doniczki dla swoich kwiatów

Twoim roślinom będzie łatwiej przetrwać upały w doniczkach wykonanych z mniej nagrzewających się materiałów. Nie trzeba być ekspertem, by domyślić się, że plastikowe skrzynie nie są najlepszym rozwiązaniem... Ceramiczne będą o wiele lepszym wyborem. Pamiętaj także o odpowiednim drenażu dla swoich kwiatów.

Przemyśl rozmieszczenie roślin w ogrodzie

Nie zapomnij o roślinach ozdobnych w ogrodzie. One również potrzebują twojego wsparcia. W okresie letnich upałów warto zacieniać najwrażliwsze gatunki albo przynajmniej ściółkować glebę wokół nich, aby wilgoć nie ulatniała się zbyt szybko. 

Najlepiej byłoby, gdybyś przemyślał rozmieszczenie roślin w ogrodzie jeszcze przed ich posadzeniem. Gatunki, które nie przepadają za bezpośrednim, ostrym światłem słonecznym, umieść w miejscu, w którym wyższe kwiaty, krzewy lub drzewa zapewniają im przyjemny cień.

Zobacz też:

Nie masz czasu, by spędzać godziny w ogrodzie? Te rośliny są mało wymagające i długo kwitną

Jeszcze w lipcu podlej tym hortensje. Będą kwitły znacznie dłużej

Twoje borówki amerykańskie będą najładniejsze w okolicy. Musisz tylko pamiętać o tych zasadach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin | podlewanie | działka