To najlepsza godzina na podlewanie hortensji. Rośliny będą w doskonałej kondycji
Hortensje cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoje okazałe i barwne kwiatostany. Jednak, jeśli chcemy, by kwiaty zdobiły nasz ogród przez długi czas, musimy odpowiednio zadbać o roślinę. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe podlewanie hortensji. Okazuje się, że należy to robić o konkretnych godzinach, aby roślina zdrowo rosła. Sprawdź, kiedy podlewać hortensję.
Hortensje przyciągają uwagę swoim niepowtarzalnym zapachem oraz pięknymi kwiatami. Jednak, aby zdobiły one nasz ogród, musimy odpowiednio je pielęgnować. Podpowiadamy, jak podlewać hortensje i o której godzinie to robić, aby roślina mogła zdrowo i bujnie rosnąć.
Hortensje to rośliny, które potrafią osiągać nawet trzy metry wysokości. Jest to rozłożysty krzew o dość nieregularnym kształcie. Cechą charakterystyczną hortensji są jej okazałe kwiaty, które mogą przybierać różne barwy, np. niebieską, białą, różową czy czerwoną.
Jednak chcąc cieszyć się pięknym i długim kwitnieniem, musimy odpowiednio o nią zadbać. Kluczowym zabiegiem jest podlewanie hortensji, które musi być nie tylko regularne, ale i odbywać się na określonych warunkach, aby roślina mogła zdrowo się rozwijać.
Pamiętajmy, że krzew wymaga systematycznego zasilania wodą, zwłaszcza w czasie suszy i podczas tworzenia się pąków kwiatowych. Uważajmy jednak, aby gleba nie była zbyt sucha, ani zbyt przelana. Dodatkowo nie bez znaczenia jest to, o której godzinie podlewamy hortensje.
Powinniśmy robić to trzy razy w tygodniu o ustalonych porach. Najlepiej robić to około godziny 7:00 lub 20:00. Dzięki temu woda nie wyparuje, a roślina na dłużej zachowa wilgoć.
Czytaj również: Moja babcia spryskuje tym krzaczki pomidorów. Ma najwięcej plonów we wsi
Oprócz tego chcąc wspomóc wzrost i kwitnienie hortensji, musimy regularnie ją nawozić. Możemy do tego używać gotowych produktów ze sklepu lub przygotować własną domową odżywkę. Dzięki temu nawożenie hortensji będzie tańsze i łatwiejsze.
Okazuje się bowiem, że do zasilenia krzewu wystarczy nam skórka od banana, którą kroimy i mieszamy z glebą. Zapewni ona roślinie fosfor oraz potas. Innym sposobem jest wysuszenie fusów z kawy, a następnie rozrzucenie ich w pobliżu i na hortensje. Dzięki temu będą one szybciej rosły oraz zyskają odporność na choroby.
Chcąc zadbać o pielęgnację hortensji, musimy pamiętać o tym, że ma ona sprecyzowane wymagania co do gleby. Wobec tego roślina powinna być sadzona w ziemi próchnicznej oraz wilgotnej. Oprócz tego wybierając dla niej miejsce, wybierzmy takie stanowisko, gdzie hortensja będzie mogła znajdować się w cieniu lub w półcieniu, ponieważ w słońcu jej liście łatwo ulegają poparzeniu.
Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to także odczyn gleby. Roślina ta najlepiej czuje się w lekko kwaśnym lub całkiem kwaśnym podłożu. Dodatkowo, jeśli zapewnimy jej dostęp do glinu, to kwiaty hortensji zmienią ubarwienie na niebieskie.
Zobacz też:
Storczyk nie chce kwitnąć? Dodaj kilka kropel do wody, a obsypie się kwiatami
Weź z kuchni i owiń rośliny. Ochronisz je przed przymrozkami
Nie tylko kaktus bożonarodzeniowy. "Rybie ości" też pięknie kwitną