Reklama
Reklama

To idealna roślina na balkon. Supertunia Mini Vista zaleje go morzem kwiatów

Sezon ogrodniczy rozpoczął się już w pełni, a wraz z nim poszukiwanie odpowiednich gatunków roślin do ogrodów, ale także na tarasy i balkony. Chcąc cieszyć się z morza barwnych kwiatów, warto postawić na taki gatunek jak Supertunia Mini Vista. Ta miniaturowa wersja popularnych petunii cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, jak ją pielęgnować, aby twój balkon był pełen kwiatów.  

Na balkonach najczęściej można spotkać takie kwiaty jak pelargonie czy petunie. W tym sezonie warto postawić na kwiat, który od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą grupę miłośników. Poprzez swoje unikalne cechy sprawdzi się na każdy balkon. Co warto wiedzieć na temat Supertuni Mini Vista? 

Posadź tę roślinę na balkonie, a będzie pełen barw i kwiatów  

Supertunia Mini Vista to urocza roślina ozdobna, której największą zaletą jest obfitość kwitnienia, a także odporność na wymagające warunki. Jak można się domyślić po nazwie, stanowi odmianę popularnych petunii.  

Cechuje się niewielkim wzrostem, który sięga około 25 cm, wobec czego Supertunia Mini Vista stanowi doskonały wybór na balkon. Poprzez obfite kwitnienie może pokryć morzem kwiatów całą balustradę, tworząc kaskadę barw.  

Do wyboru pozostają różne odmiany tego gatunku. Można postawić na delikatne pastelowe odcienie lub zdecydować się na intensywne kolory. Supertunia Mini Vista zaczyna kwitnąć od wczesnej wiosny i przy odpowiedniej pielęgnacji może efektownie zdobić balkon przez cały sezon. 

Zobacz również: Surfinia na balkonie zwiędła? To nie koniec świata, tym sposobem ją uratujesz

Supertunia Mini Vista — podstawy pielęgnacji  

Supertunia Mini Vista to dobry wybór na balkony, na których nie ma zbyt dużej przestrzeni do zagospodarowania. Poprzez swój niski wzrost kwiaty te nie zajmują dużo miejsca, a przy tym dobrze się prezentują. Kwitną zdecydowanie dłużej niż ich większe odpowiedniki. 

Dodatkowo są niewymagające w pielęgnacji, przez co sprawdzą się dla osób rozpoczynających przygodę z hodowlą kwiatów, jak i dla tych, którzy nie mają czasu na zaawansowaną uprawę roślin. W przypadku Supertuni Mini Vista wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, a kwiaty te będą cieszyć oko przez cały sezon. 

Przede wszystkim uwielbiają Słońce, dlatego dobrym stanowiskiem będzie miejsce w pełnym świetle. Słoneczny balkon to idealny wybór. Podlewanie powinno być natomiast umiarkowane, lecz regularne. Ta odmiana petunii źle znosi zarówno przesuszenie, jak i nadmiar wody.  

Chcąc cieszyć się bujnymi i barwnymi kwiatami przez cały sezon, warto zadbać również o regularne nawożenie. Dzięki temu dostarczysz roślinie odpowiednich składników odżywczych. Jak widać podstawy pielęgnacji Supertuni Mini Vista są takie same jak w przypadku tych klasycznych.  

Zobacz też:

Jak dbać o róże latem? O tych zabiegach musisz pamiętać

Nakarm tym śniadaniem pelargonie. Sąsiadom opadnie szczęka na widok bujnych kwiatów

Wytwarza aromatyczne kwiaty i jadalne owoce. Mało kto wie, wzmacnia zdrowie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | pielęgnacja roślin | kwiaty