Reklama
Reklama

Nie masz prądu na balkonie? Oświetl go w ten sposób, a zyskasz bajeczny klimat

Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na aranżacje przestrzeni na balkonie. Z łatwością można to zrobić za pomocą mebli, roślin, licznych dekoracji, a także oświetlenia. Dzięki temu ostatniemu spędzanie czasu na balkonie będzie możliwe nawet po zmroku. Co jednak w sytuacji, gdy nie masz tam doprowadzonej instalacji elektrycznej? Spokojnie, istnieje wiele rozwiązań na oświetlenie balkonu bez prądu, a my podpowiadamy kilka z nich.  

Oświetlenie balkonowe to kluczowy element, jeśli chce się korzystać z tej przestrzeni również wieczorem. Niestety problem może się pojawić, gdy na balkonie brakuje źródła prądu. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej rozwiązań, które nie dość, że świetnie oświetlają przestrzeń, to jeszcze nie potrzebują podłączenia do prądu. Dodatkowo mogą stanowić dekorację, idealnie wpasowującą się w planowaną aranżację. Na co warto postawić?

Jak oświetlić balkon bez prądu?

Oświetlenie balkonu może być wyzywaniem, zwłaszcza kiedy trzeba to zrobić bez dostępu do źródła prądu. Na szczęście można to zrobić na kilka sposobów, ale warto pamiętać o pewnych kwestiach. Przede wszystkim oświetlenie w takim miejscu powinno być subtelne, aby tworzyło przyjemną atmosferę, a także po zmroku nie przeszkadzało sąsiadom.  

Co więcej, warto zastanowić się, w którym miejscu najbardziej zależy nam na dobrym świetle oraz gdzie możemy je zamieścić. Ma to duże znaczenie między innymi w przypadku lamp i światełek, które czerpią energię ze Słońca.  

W tym wszystkim dobrze wybrać takie rozwiązania, które będą się ładnie prezentować i pasować do całości wystroju balkonu. Warto również uporządkować przestrzeń balkonową, posadzić tam roślinki oraz umieścić niezbędne sprzęty. Oświetlenie będzie idealnym dopełnieniem całości. Jakie się najlepiej sprawdzi, nie mając dostępu do prądu? 

Zobacz również: Urządzasz salon? Postaw na ten styl, a goście będą pod wrażeniem

Tak oświetlisz balkon bez dostępu do źródła prądu 

Balkon to doskonała przestrzeń, dzięki której beztrosko można spędzać czas na świeżym powietrzu. Bez problemu można to robić w dzień, a z odpowiednim oświetleniem również i w nocy. Jak zrobić to bez prądu?  

Fantastycznym rozwiązaniem są lampki solarne, dzięki którym w prosty sposób można oświetlić balkonową przestrzeń. Przez dzień się ładują po to, by w nocy świecić, korzystając ze zgromadzonej energii. Na rynku dostępne są liczne modele, przez co każdy znajdzie idealne lampki dla siebie.  

Można postawić na pojedyncze bądź na takie będące girlandą. To doskonały sposób na oświetlenie balkonu w sposób praktyczny i zarazem subtelny. Warto zdecydować się na produkty wysokiej jakości, aby mogły posłużyć przez kilka sezonów.  

Świetnym dopełnieniem lampek solarnych, a także źródłem energii będą... lampiony. To prosty i niedrogi sposób, dzięki któremu możliwe będzie wieczorne przesiadywanie na balkonie. Można zdecydować się na lampiony, w których umieszcza się świeczki bądź na takie, które świecą na baterie. Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu oświetlenie można dopasować do ogólnej aranżacji przestrzeni balkonowej.  

Zobacz też:

Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Elegancja i luksus

Aranżację balkonu zacznij od podłogi. Tanie i efektowne sposoby, które nie wymagają fachowców

Zapomnij o uciążliwym słońcu na balkonie. Tak zapewnisz sobie przyjemny cień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: balkon