Reklama
Reklama

Nie tylko lawenda. Ta roślina również odstrasza komary, a kosztuje kilka złotych

W okresie wiosenno-letnim nie ma niczego bardziej irytującego niż komary. Uciążliwe owady masowo wlatują do mieszkania, nie czekając na żadne zaproszenie. Wystarczy, że lekko uchylisz okno, a na pewno doświadczysz ich obecności. Będą bzyczeć i boleśnie kąsać, chyba że położysz na parapecie roślinę odstraszającą komary, która w sklepach kosztuje tylko 5 złotych.

Rośliny odstraszające komary to nie tylko lawenda. Popularne zioło sprzedawane jest w niemal każdym warzywniaku i markecie spożywczym, także posiada takie właściwości. 

Możesz urozmaicać nim obiady, dodawać do kanapek, a przy okazji odstraszysz owady, które będą chciały wlecieć do twojego mieszkania przez otwarte okno. Po prostu postaw tę roślinę na parapecie, bo to najlepszy naturalny sposób na komary.

Może cię zainteresować: Te rośliny odstraszają ślimaki. Wysiej je w ogrodzie, a szkodnik nie zniszczy upraw

Ta roślina odstrasza komary, a kosztuje tylko 5 zł. Postaw ją na parapecie

Roślina odstraszająca komary równie dobrze jak popularna lawenda to... bazylia. Popularne zioło kupisz w doniczce większości marketów za ok. 5 zł. Postaw je na parapecie, a owady nie będą chciały wlatywać przez okno. 

Nie tylko komary, ale i muchy, mrówki czy mniejsze muszki przestaną szukać schronienia w twoim domu. Ich odwiedzin unikniesz również, jeśli postawisz w pobliżu okna miętę. Być może nawet efekt będzie lepszy z uwagi na charakterystyczny zapach tej rośliny. 

Czytaj również: Chcesz pozbyć się ćmy bukszpanowej? Przynieś to z łazienki i zrób oprysk, a więcej się nie pojawi

Spryskaj tym okienne ramy, a komary nie będą wlatywać do mieszkania

Spryskaj okienne ramy wyciągiem z czosnku albo przygotuj inny domowy preparat, który odstraszy komary. Przygotuj butelkę z atomizerem i wlej do niej płyn, przygotowany ze zmieszanych trzech produktów:

  • 30 kropli olejku eukaliptusowego,
  • 1 łyżki ekstraktu waniliowego
  • 0,5  szklanki wyciągu z oczaru wirginijskiego. 

Owadów pozbędziesz się również, nakłuwając połówkę cytryny goździkami. Tak przygotowane owoce połóż na talerzyku i postaw na parapecie lub stole, a komary na pewno nie będą cię atakować. 

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | uprawa roślin | szkodniki w ogrodzie | zioła