Reklama
Reklama

Te rośliny odstraszają ślimaki. Wysiej je w ogrodzie, a szkodnik nie zniszczy upraw

Czy wiesz, że istnieją rośliny odstraszające ślimaki? Jeśli wysiejesz je w swoim ogrodzie w pobliżu upraw, szkodniki na pewno nie zbliżą się do nich i tym samym nie wyrządzą żadnych szkód na twojej działce. Nie wahaj się więc długo, tylko posadź te gatunki, a jeśli to nie pomoże, przygotuj domowy oprysk na ślimaki, aby raz na zawsze się ich pozbyć.

Wraz z wiosną do polskich ogrodów przywędrowały całe chmary ślimaków bez skorupek (nagich), które mogą zniszczyć zarówno kwiaty, jak i rośliny użytkowe. Są uciążliwe. Jednak, by się ich pozbyć, nie musisz stosować chemii. 

Pojedyncze sztuki możesz wyłapać ręcznie. Przy większym problemie lepiej zastosować jednak domowy oprysk i zapobiegawczo posiać na działce kilka gatunków roślin odstraszających ślimaki. Jeśli je posadzisz, szkodniki się wystraszą i nie będą chciały więcej wchodzić na twoje terytorium.

Ślimaki żerują w ogrodach i masowo niszczą uprawy. Nie robią tego bez powodu

Ślimaki nagie do ogrodów przychodzą w poszukiwaniu schronienia i... pożywienia. Jedzą wszystko (nawet inne mięczaki), ale najchętniej sięgają młode pędy roślin użytkowych, malin, truskawek i marchewek. 

Uwielbiają również pomidory i liście kapusty, gdzie najczęściej zostawiają ślady w postaci śluzu i dziur. Mogą również uszkodzić korzenie warzyw, przez to te nie nadają się już do spożycia. 

Może cię zainteresować: Chcesz pozbyć się ćmy bukszpanowej? Przynieś to z łazienki i zrób oprysk, a więcej się nie pojawi

Istnieją rośliny odstraszające ślimaki. Wysiej je, a szkodniki nie zniszczą upraw

Jeszcze w tym roku posiej rośliny odstraszające ślimaki, aby trzymać te szkodniki z dala od twoich grządek. Warto posadzić kilka różnych gatunków, aby skutecznie je odstraszyć, m.in. funkie, mydlnicę lekarską czy macierzankę. 

W tym celu dobrze sprawdzają się również: majeranek, szałwia, gorczyca, tymianek, rumianek czy... cebula, a także niektóre odmiany aksamitek, (nie wydzielające typowego dla tych kwiatów zapachu).

Czytaj również: Dzięki temu szybko pozbędziesz się much. Nie musisz kupować lepów i drogich, chemicznych sprayów

Zrób ten domowy oprysk na ślimaki, a szkodniki nie będą problemem

Domowy oprysk na ślimaki pomoże ci szybko wypędzić te szkodniki z upraw. Rozgnieć główkę czosnku i zalej ją 0,5 litra ciepłej wody. Później przykryj preparat i odstaw na noc. O poranku przecedź go i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Używaj zapobiegawczo i zawsze wtedy, gdy ślimaki zaczynają żerować w twoim ogrodzie.

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie | działka | kwiaty | uprawa roślin