Reklama
Reklama

Te rośliny przynoszą szczęście i pieniądze. Masz je w domu?

Według różnych kultur niektóre z roślin przynoszą szczęście domownikom, zapewniają bogactwo oraz poprawiają atmosferę w pomieszczeniach. Według chińskiej koncepcji Feng Shui istnieje wiele tego typu okazów, które symbolizują powodzenie w różnych obszarach życia. Sprawdź, jakie rośliny przynoszą szczęście i które gatunki warto mieć na swoim parapecie.

Wiele osób wierzy, że rośliny nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale mają również magiczne właściwości. Uznaje się często, że kwiaty doniczkowe mogą wprowadzić do mieszkania pozytywną energię i wpłynąć na nastrój domowników. Podpowiadamy, które gatunki przynoszą powodzenie.

Feng Shui a rośliny. Czego warto unikać?

Według Feng Shui rośliny mają wpływ na wnętrze. Ich energia wprowadza do pomieszczeń spokój i wyciszenie. Równocześnie z tego samego względu nie zaleca się, aby w jednym pomieszczeniu było zbyt wiele roślin, które mogłyby nas ostatecznie przytłaczać.

Oprócz tego w Feng Shui istnieje koncepcja sha qi, czyli tzw. ostrej energii, która często związana jest ze szpiczastymi przedmiotami, skierowanymi w człowieka, co ma potencjalnie pozbawiać go sił. Sprawia to, że Chińczycy zalecają, aby unikać w swoim otoczeniu roślin kolczastych o ostro zakończonych liściach. Najlepiej zastąpić je okazami o liściach łagodnie zaokrąglonych. Co więcej, w Feng Shui różnym gatunkom roślin przypisuje się także znaczenie symboliczne.

Czytaj również: Zamiast wyrzucać, zrób domową odżywkę do kwiatów. Wzmocni je lepiej, niż ta ze sklepu

Drzewko szczęścia - to prosta recepta na powodzenie

Pierwszą rośliną, która kojarzy się nam z powodzeniem w życiu, jest jak sama nazwa wskazuje drzewko szczęścia, czyli grubosz, którego wyróżniamy ponad 200 gatunków.

Ma on być symbolem powodzenia we wszystkich dziedzinach, a jego liście kojarzą się z monetami. Wobec tego roślina ma też związek z sukcesem finansowym, a sama ta roślina po angielsku nazywa się  "money tree" (drzewko pieniędzy).

Przyjmuje się również, że szczególną oznaką zbliżającego się dużego szczęścia jest to, że nasz grubosz zakwita. Wynika to z tego, że w przypadku tej rośliny zdarza się to bardzo rzadko.

Bambus - liczba łodyg ma znaczenie

Bambus jest bardzo odporną rośliną na różne warunki klimatyczne. Co więcej, nie traci on nigdy liści, co sprawia, że symbolizuje odwagę, a także przeciwstawianie się problemom, jakie przynosi los.

Również łączony jest on z dużym powodzeniem finansowym, dlatego na Dalekim Wschodzie często umieszcza się go w pomieszczeniach biurowych. Co więcej, agenci nieruchomości, którzy praktykują techniki Feng Shui, umieszczają bambus w widocznym miejscu, gdy przyprowadzają potencjalnych nabywców.

Warto także wiedzieć, że według Feng Shui liczba łodyg ma duże znaczenie symboliczne, bowiem dwie łodygi odpowiedzialne są za ożywianie życia miłosnego, natomiast trzy łodygi oznaczają spokój oraz szczęście.  

Pieniążek - stały zastrzyk gotówki

Pilea peperomioides, nazywana jest powszechnie pieniążkiem lub chińską fabryką pieniędzy. To roślina, która ma okrągłe liście, przypominające monety. Liczne odgałęzienia na tej roślinie mają symbolizować pomnażanie się bogactwa.

Oprócz tego roślinie tej przypisuje się, że przenosi ona dodatkowe szczęście na osoby, które ją uprawiają. Nic więc dziwnego, że bardzo często kwiat pieniążek dawany jest jako prezent, gdy wybieramy się w odwiedziny.

Zobacz więcej: Wlej 1 kroplę, a pelargonia wystrzeli kwiatami. Apteczny hit z PRL-u kupisz za 3,50 zł

Bazylia - chroni przed negatywną energią i dba o odporność

Bazylia w naszym domu pojawia się niezwykle często. Ma ona symbolizować zarówno szczęście, jak i zdrowie. Według medycyny ziołowej, liście bazylii są pomocne podczas leczenia przeziębienia, stanów zapalnych oraz poprawiają krążenie krwi.

Dodatkowo bazylia często nazywana jest potocznie patronką rodzin, ponieważ chroni przed kłótniami oraz odpędza od domu złe duchy. Przypisuje się jej także rolę talizmanu, neutralizującego przypływy złej energii.

Storczyki - roślina wpływająca na relacje rodzinne

Storczyki to także często spotykane rośliny w wielu domach. Według zasad Feng Shui mają one symbolizować nowy początek.

Dodatkowo powiązane są one także z błogosławieństwem domu. Ta roślina ma zapewniać również powodzenie w miłości oraz płodność. Natomiast długie łodygi storczyków symbolicznie odnoszą się do stabilności w związku, a także do cierpliwości wobec pozostałych członków rodziny.

Zielistka - ma wiele znaczeń i przynosi samo dobro

Zielistka jest popularnym symbolem niewinności, stabilizacji oraz trwałości. Jej symbolika zależna jest od tego, gdzie zdecydujemy się umieścić roślinę.

Jeżeli postawimy ją w kuchni, to przyniesie nam ona powodzenie finansowe, natomiast umieszczenie jej w sypialni wpłynie na płodność. Dodatkowo wierzy się, że osoby, wyruszające w daleką drogę, a mające w domu zielistkę, na pewno szczęśliwie do niego wrócą. Oprócz tego roślina ma pomagać w zawieraniu zgody oraz odnawianiu więzi międzyludzkich.  


Zobacz też:

Begonie nigdy nie kwitły tak obficie. Wystraczy ten nawóz, by je pobudzić

​W ten sposób usuniesz pień drzewa bez wykopywania. Potrzebujesz zaledwie kilka złotych

Chcesz mieć sadzonki monstery zupełnie za darmo? Zdobędziesz je w ten sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe