Reklama
Reklama

Tak ochronisz rośliny przed szkodnikami. Wystarczy, że rozwiesisz w ogrodzie takie woreczki

Każdy kto ma ogródek zna doskonale problem, jakim są pojawiające się w nim szkodniki. Potrafią one doszczętnie zniszczyć nasze rośliny i zniweczyć plony. Sposobów na pozbycie się ich jest naprawdę wiele. Jednak jeden z nich jest nie tylko skuteczny, ale i tani oraz ekologiczny. Podpowiadamy, co włożyć do woreczków, aby szkodniki omijały nasz ogród.

Wszystkim ogrodnikom zależy, aby ich rośliny rosły zdrowo i okazale. Czasem jednak pomimo odpowiedniej pielęgnacji może się to nie udać, co jest skutkiem pojawienia się na roślinach szkodników. Warto więc podjąć działania, które zniechęcą je do odwiedzania naszego ogródka. Jeden z domowych sposobów skutecznie nam w tym pomoże.

Co włożyć do woreczków, aby szkodniki nie pojawiały się w naszym ogrodzie?

Chcąc odstraszyć szkodniki z naszego ogródka, nie musimy wydawać pieniędzy na różnego rodzaju preparaty. Okazuje się, że istnieje prosty i tani sposób, dzięki któremu nie będzie to już dłużej problemem.

Wystarczy, że wyposażymy się w kilka kostek mydła oraz płócienne tkaniny. Następnie nasze mydło kroimy na cztery kawałki, a każdy z nich wkładamy do tkaniny. Zszywamy materiał tak, by nie był całkowicie szczelny, używając do tego np. zszywacza.

Tak przygotowane woreczki rozwieszamy w ogrodzie w różnych miejscach. Warto w tym przypadku również zainwestować w drewniane paliki wbijane w ziemię, na których także będziemy mogli powiesić nasz naturalny odstraszacz.

Czytaj również: Sadzisz lawendę? Rozsyp to wokół niej, a będziesz cieszyć oczy morzem fioletowych kwiatów

Dlaczego mydło skutecznie odstrasza szkodniki?

Wiele osób podczas stosowania tej metody zastanawia się, jak to możliwe, że zwykłe woreczki z mydłem mogą tak skutecznie odstraszać szkodniki. Wynika to z tego, że nie lubią one zapachu mydła, więc tym samym nie chcą się zbliżać do roślin, przy których umieścimy płócienne torebki.

W dodatku, gdy dochodzi do tego deszcz, woń staje się jeszcze bardziej intensywna, a więc i bardziej skuteczna. Natomiast, jeśli przez długi czas nie było opadów, to warto co jakiś czas spryskać woreczki wodą, dzięki czemu również wzmocnimy ich działanie. Oprócz tego nie zapominajmy, by regularnie wymieniać mydło.

Sposób ten jest nie tylko tani, ale i ekologiczny. Co więcej, ten domowy środek nie szkodzi dzieciom, zwierzętom, ani roślinom.

Jak jeszcze w naturalny sposób walczyć ze szkodnikami?

Inną naturalną metodą walki ze szkodnikami, które już się pojawiły na naszej roślinie, jest przygotowanie wyciągu z czosnku. Zrobienie tego domowego preparatu zajmie nam zaledwie chwilę.

Wystarczy, że 25 g czosnku zetrzemy i zalejemy 1 litrem wody. Całość mieszamy i pozostawiamy na około 20 minut. Co mniej więcej 5 minut płyn dokładnie mieszamy. Następnie odcedzamy go i rozcieńczamy z wodą w stosunku 1:1. Za jego pomocą możemy opryskiwać rośliny, które zostały zaatakowane m.in. przez mszyce, przędziorki czy wciornastki.

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkodniki w ogrodzie | uprawa roślin