Reklama
Reklama

W tym roku mszyce nie zaatakują azalii. Wystarczy, że przygotujesz oprysk z tego słodkiego napoju

Azalie to pięknie rośliny, które stanowią wspaniałą ozdobę ogrodu, zachwycając kolorowymi kwiatami. Niestety są narażone na atak różnych szkodników, szczególnie mszyc. Właśnie dlatego warto wykonać wiosenny oprysk, który zlikwiduje wszystkie mszyce. Sprawdź przepis na skuteczną miksturę. Wykonasz ją w domu z pewnego, słodkiego napoju.

Azalie ogrodowe wymagają pielęgnacji już wczesną wiosną. Dzięki temu bujnie zakwitną w sezonie. W trakcie uprawy ważne jest usuwanie suchych pędów po zimie, podobnie jak wykonanie oprysku przeciw szkodnikom. Najczęstszym kłopotem są mszyce, jednak możemy szybko im zapobiec. Wystarczy zrobić tani oprysk domowy z popularnego napoju

Pielęgnacja azalii - opryskiwanie krzewów

Na azalii zakwitnie mnóstwo kolorowych kwiatów wtedy, gdy usuniemy suche pędy po zimie. Oprócz tego rośliny musimy obficie podlać w drugim roku, przed kwitnieniem. Dopiero później możemy wykonać oprysk przeciw szkodnikom.

Azalie są szczególnie narażone na atak opuchlaków truskawkowców oraz mszyc. Warto zapobiegać im jeszcze przed kwitnieniem krzewów. Nie zalecamy używania drogich, chemicznych środków, które mogą spowodować poważne straty w ogrodzie. Zamiast nich możemy przygotować domowy i skuteczny oprysk

Czym pryskać azalie, aby nie zaatakowały ich mszyce? Przepis na domowy oprysk

Na azalie warto zastosować oprysk z coli. To właśnie ten główny składnik przyciąga mszyce swoim słodkim zapachem. Dzięki tej domowej miksturze szkodniki natychmiast zginą za sprawą zawartości kofeiny i kwasu fosforowego. Zadziała więc jak wabik, który następnie zlikwiduje szkodniki. Pozbędziemy się ich raz na zawsze. Jak zrobić oprysk z coli?

Do zrobienia domowego, wiosennego oprysku potrzebujemy mieszanki coli i wody w proporcji 1:1. Musimy dokładnie i obficie rozpylić go na krzewie, aby przyniósł oczekiwane efekty. Oprysk z coli skutecznie chroni krzewy przed atakiem mszyc, ale też przed pozostałymi chorobami i pasożytami. 

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogród | działka | choroby roślin