Reklama
Reklama

Ta magnolia może kwitnąć dwa razy w sezonie. Ważne są dwie rzeczy

Magnolia kojarzy się nam z wiosną i zachwyca nas podczas długich spacerów, swoim pięknym wyglądem i okazałymi kwiatami. Wiele osób decyduje się na umieszczenie tej rośliny w ogrodzie, aby mogła cieszyć oko domowników. Jednak mało kto wie, że istnieje odmiana magnolii, które zakwitają dwa razy! Sprawdź, jaką magnolię wybrać, aby zachwycać się jej urokiem nie tylko wiosną.

Magnolie to popularne rośliny, kojarzące się nam z wiosną. Jednak okazuje się, że ich piękne kwiaty mogą nas oczarowywać nie tylko wtedy, ponieważ istnieje odmiana, które zakwitają dwa razy w roku. Sprawdź, jak je pielęgnować i co zrobić, aby obsypały się kwiatami również latem.

Magnolie - kiedy pojawiają się na nich pierwsze kwiaty?

Magnolie zazwyczaj zakwitają na przełomie kwietnia i maja. W tym roku jednak ze względu na panujące ostatnio ciepłe temperatury w niektórych miejscach możemy już obserwować ich rozkwit. Należy pamiętać, że termin kwitnienia magnolii zależny jest nie tylko o warunków pogodowych, ale i odmiany.

Wiele osób zakłada, że magnolie kwitną tylko raz w sezonie, jednak nic bardziej mylnego. Istnieje bowiem odmiana, które również latem powtarza swoje kwitnienie. Dzieje się to na przełomie lipca i sierpnia. Wobec tego decydując się na magnolię w swoim ogrodzie, warto wiedzieć, jaką odmianę wybrać, aby cieszyć się jej pięknem dwa razy w roku.

Czytaj również: Już dziś podlej truskawki tym nawozem. Będą miały więcej owoców niż myślisz

Jaką magnolię wybrać, aby zakwitała dwa razy w sezonie?

Popularną odmianą, która powtarza swoje kwitnienie latem, jest magnolia Susan. Jednak decydując się na nią, musimy mieć świadomość, że kwitnienie nie następuje w tym samym sezonie, w którym sadzimy roślinę, ponieważ magnolia zakwita dopiero rok po posadzeniu.

Ta odmiana jest amerykańską krzyżówką, kwitnąca dwa razy w roku. Pomimo tego, że wciąż zyskuje na popularności, nie jest jeszcze tak dobrze znana w naszym kraju. Jednak warto na nią postawić, ponieważ cechują ją piękne amarantowe, duże kwiaty o średnicy około 13 cm.

Jeżeli odpowiednio zadbamy o magnolię Susan, to zakwitnie ona na początku i pod koniec sezonu. Roślina dorasta do 3 metrów, więc idealnie sprawdzi się nawet w niewielkim ogrodzie. W dodatku jej pielęgnacja nie jest trudna, ponieważ magnolia jest odporna na mróz, chociaż niektórzy specjaliści doradzają, by zimą zabezpieczać jej korzenie ściółką.

Co zrobić, magnolia zakwitła drugi raz?

Musimy jednak wiedzieć, że żeby magnolia cieszyła nas kwiatami po raz drugi w roku, to muszą być spełnione pewne warunki. Pierwszą niezwykle ważną zasadą, na którą nie mamy niestety wpływu, jest to, że roślina potrzebuje minimum 13 godzin naturalnego światła na dobę. Możemy jednak wesprzeć ją w tym, wybierając jej odpowiednio jasne stanowisko.

Kolejną kwestią jest wzmocnienie rośliny po wiosennym kwitnieniu, bo bez tego magnolia nie zakwitnie po raz drugi. W tym celu musimy zastosować domową odżywkę, stworzoną na bazie naturalnych składników lub systematycznie podsypywać magnolię kompostem. Ogrodnicy polecają podlewanie gnojówką z pokrzywy, która obfituje w składniki odżywcze i minerały. Zawiera ona duże ilości potasu, żelaza, wapnia, cynku, krzemu, soli mineralnych, azotu i kwasów organicznych.

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin