Reklama
Reklama

Skrzydłokwiat podwoi swoje rozmiary. Wystarczy pamiętać o tej czynności i wcale nie chodzi o nawożenie

Chcesz powiększyć rozmiary swojego skrzydłokwiatu? Zamiast sięgać po nawozy, zastosuj naszą sprawdzoną wskazówkę. Ten zabieg powtarzany co roku pozwoli ci w niedługim czasie cieszyć się okazałymi rozmiarami rośliny. Zyskasz niepowtarzalną i wyraźną dekorację wnętrza!

Skrzydłokwiat jest popularną rośliną doniczkową cenioną za swoje zdolności oczyszczania powietrza. Wiele osób urzekają także błyszczące, lancetowate liście i egzotyczny biały kwiat w kształcie skrzydła. Skrzydłokwiat doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu. W zależności od gatunku może osiągnąć nawet 180 centymetrów! To piękna i okazała roślina, choć w domach zazwyczaj obserwuje się niewielkie egzemplarze. Co zrobić, aby znacznie powiększyć skrzydłokwiat? Wystarczy pamiętać o jednej ważnej czynności.  

Jak potroić objętość skrzydłokwiatu?

Samo nawożenie skrzydłokwiatu nie sprawi, że roślina zwiększy swoją objętość. Stanie się ona bogatsza w liście lub kwiaty, ale nie większa. Kluczem do sukcesu jest przesadzanie.  

Jeśli chcesz, aby twój skrzydłokwiat stał się wyraźną dekoracją wnętrza - przesadzaj go co roku na wiosnę do doniczki o rozmiar większą. Tak naprawdę właśnie ten zabieg pozwoli ci szybko powiększyć rozmiar rośliny.  

Aby z kolei zachować roślinę w zdrowiu i zadbać o jej okazały wygląd, pamiętaj o wymaganiach dotyczących wilgotności, gleby i stanowiska. Wszystko to zapewni Ci sukces w hodowli skrzydłokwiatu.  

O czym jeszcze pamiętać przy uprawie skrzydłokwiatu?

Skrzydłokwiat nie jest rośliną trudną w uprawie i wymagającą. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie stanowisko, glebę i wilgotność, a będzie wypuszczał nowe liście i obsypywał się kwiatami.  

Skrzydłokwiat najlepiej radzi sobie na stanowisku z rozproszonym światłem. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć jego delikatne liście. Warto zatem postawić go metr od okna. Roślina lubi także wilgotne powietrze, dlatego warto pamiętać o regularnym zraszaniu i odkurzaniu liści.  

Przeczytaj także: Możesz zmienić kolor hortensji. Wystarczy, że zakopiesz to pod krzewem

Podczas przesadzania kwiatu koniecznie zapewnij mu odpowiednie podłoże. Na dno doniczki wysyp kilkucentymetrową warstwę drenażu, ponieważ roślina jest bardzo wrażliwa na gnicie korzeni. Ziemia powinna być sypka, przepuszczalna, żyzna o lekko kwaśnym odczynie.  

Warto także zapamiętać wskazówkę dotyczącą nawożenia. Jeśli chcesz, aby kwiat miał więcej zielonych liści - wybieraj odżywki z dużą zawartością azotu. Z kolei, jeśli jesteś entuzjastą jego białych kwiatów i chcesz, aby miał ich jak najwięcej - sięgnij po odżywki zawierające potas

Zobacz też:

Liście hortensji żółkną? Gdy poznasz przyczynę, szybko ją zwalczysz

Sadzisz cukinię? Włóż to do dołka w ziemi, a zbiory cię zaskoczą

To idealne kwiaty na północny balkon. Świetnie czują się w cieniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin