Reklama
Reklama

Przypomina koralowce i osiąga imponujące rozmiary. Krzew koralowy podbije twoje serce

Ma pierzasto-palczaste liście i czerwone kwiatostany, które upodabniają roślinę do koralowców. Jatropha multifida nazywana jest więc krzewem koralowym i oszałamia swoją urodą oraz imponującym wzrostem. Wyjaśniamy, jak o nią dbać, by zachwycała domowników i gości.

Krzew koralowy (Jatropha multifida), znany też jako jatrofa, to roślina wyróżniająca się pierzastymi liśćmi i niewielkimi kwiatami, które wznoszą się ponad nimi na długich łodygach. Jest niezwykle dekoracyjna i podbije serce tak domowników, jak i gości. Jak o nią dbać?

Krzew koralowy — co warto o nim wiedzieć?

Krzew koralowy pochodzi z tropikalnych części Ameryki Środkowej. Należy do rodziny wilczomleczowatych, więc jest lekko toksyczny. Właściciele zwierząt powinni uważać, by ich pupile nie nadgryzły rośliny, ponieważ mogłaby im zaszkodzić. Jatropha multifida rozrasta się w umiarkowanym tempie. Jej nazwa nawiązuje do wyglądu kwiatów, ale też ich koloru, który jest koralowy. W sprzyjających warunkach krzew koralowy może sporo urosnąć i osiągnąć co najmniej metr wysokości.

Czytaj też: Dekoracyjna palma o liściach jak wachlarze. Cykas przystroi twój ogród i dom 

Krzew koralowy — uprawa i pielęgnacja

Krzew koralowy lubi jasne, słoneczne stanowiska, jednak nie może być bezpośrednio oświetlony intensywnymi promieniami słonecznymi. Najlepsze będzie więc światło rozproszone. Do jego uprawy najlepsza jest temperatura 19-25 stopni Celsjusza.

Krzew koralowy preferuje lekko podwyższoną wilgotność powietrza. Źle też znosi przesuszenie, jednak ziemia w doniczce nie może być nadmiernie mokra. Najlepiej podlewać roślinę trzy razy w tygodniu (gdy górna warstwa ziemi będzie sucha), zanurzając doniczkę w misce z wodą na głębokość 2-3 cm. Podłoże do uprawy rośliny powinno być lekkie i przepuszczalne, a dno doniczki wyłożone warstwą drenażową.

Naturalną rzeczą w przypadku tej rośliny jest żółknięcie jej dolnych liści. Warto więc regularnie je usuwać, pamiętając, by wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać w rękawiczkach. Jatropha multifida odwdzięczy się majestatycznym wyglądem, który zwróci uwagę każdego gościa. 

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin | uprawa roślin