Reklama
Reklama

Postaw tę roślinę w mieszkaniu, a miłość szybko zapuka do twoich drzwi

W każdym mieszkaniu znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce, określane również jako strefa miłości. Specjaliści od feng shui wierzą, że ma ono kluczowe znaczenie dla powodzenia w sferze związanej z uczuciami oraz życiem intymnym. Aby wszystko układało się pomyślnie, powinieneś zadbać o odpowiedni kolor ścian i dodatki. Koniecznie postaw tam też tę piękną roślinę, a miłość ekspresowo zapuka do twoich drzwi.

Feng shui to starożytna chińska praktyka projektowania przestrzeni, zgodnie z którą odpowiednia aranżacja mieszkania może pozytywnie wpłynąć na życie człowieka. Specjaliści uważają, że w każdym domu znajduje się tzw. strefa miłości, która powinna być odpowiednio urządzona. 

Jeżeli o tym zapomnisz, twoje związki będą szybko się rozpadać. Jeśli jednak zadbasz o kolor ścian, dekoracje i umieścisz konkretne rośliny w strefie miłości, miłość szybko zapuka do twoich drzwi.

Może cię zainteresować: Ta roślina rzadko gości w polskich domach. Jest efektowna i łatwa w uprawie

Poświęć 5 minut, by znaleźć strefę miłości w swoim mieszkaniu

Zgodnie z azjatycką filozofią feng shui, każde mieszkanie podzielić można na dziewięć stref: bogactwa, sławy, miłości, rodziny, jedności (centrum), dzieci, wiedzy, kariery oraz przyjaciół. A odpowiednia aranżacja każdej z nich przyniesie ci powodzenie w konkretnej dziedzinie życia. Jeżeli marzysz o tym, by "kochać i być kochanym", znajdź i urządź strefę miłości w odpowiedni sposób. 

Aby ją odnaleźć, naszkicuj prosty plan mieszkania, zaznaczając w nim wejście główne oraz poszczególne pomieszczenia. Przygotuj drugą kartkę, podziel ją na dziewięć równych pól, w ten sposób stworzysz tzw. mapę bagua w uproszczonej wersji. Jej prawy górny kwadrat to strefa miłości, a dolny środkowy – strefa wejścia

Jest to o tyle istotne, że musisz nałożyć obie kartki na siebie tak, by strefa wejścia znalazła się w miejscu, w którym są główne drzwi do domu. I wtedy stanie się jasne, że pomieszczenie, które będzie pokrywać się z kwadratem w prawym górnym rogu mapy, jest twoją strefą miłości. 

Urządź strefę miłości w ten sposób, a przyciągniesz wymarzonego partnera

Idealnie, jeżeli w twojej strefie miłości znajduje się sypialnia położona od południowego-zachodu. Kierunek ten symbolizuje trwałość, a o znacznie ułatwi ci stworzenie udanego związku. Jednak nawet jeśli jest tam salon, kuchnia, lub łazienka nie martw się. Wystarczy, że urządzisz pomieszczenie w odpowiedni sposób, a przyciągniesz do życia wymarzonego partnera. 

Feng shui mówi, że kolor ścian i dodatków w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. W strefie miłości najlepiej sprawdzają się zaś odcienie ziemiste, a więc brązy, a także żółcie i róże. Barwy te symbolizują stabilizację, spokój, zadowolenie, miłość i czułość, dzięki czemu pomagają stworzyć romantyczną atmosferę, zapobiegają kłótnią i sprzyjają tworzeniu się szczęśliwych relacji. 

W strefie miłości warto ustawiać poszczególne meble i przedmioty podwójnie, bo to sprzyja stabilizacji. O ile raczej nie umieścisz tam dwóch łóżek, o tyle dwie poduszki, dwie świece czy dwie szafki nocne nie powinny być problemem. Unikać należy za to ustawiania w tym miejscu... luster, (istnieje przesąd, że to przedmiot mistyczny, kojarzący się z zaświatami), zdjęć byłego partnera, znajomych czy krewnych (pierwszych warto się pozbyć, a pozostałe lepiej umieścić w strefie rodziny lub dzieci). 

Czytaj również: Tej roślinie susza niestraszna. Jest idealna dla zapominalskich

Postaw tę roślinę w mieszkaniu, a miłość zapuka do twoich drzwi

W strefie miłości zaleca się również umieścić konkretne gatunki roślin, bo dzięki nim miłość będzie kwitła. Szczęśliwym związkom nie sprzyjają jednak cierniste kaktusy, róże, bluszcz czy wrzosy, które mogą sprzyjać zdradzie i nieszczęściom. Unikać należy również monster, które postawione w sypialni, prowokują kłótnie u partnerów. A urocze fiołki mogą utrudniać singlom znalezienie prawdziwego, szczerego uczucia. 

W tym miejscu unikać powinieneś stawiania wszelkich kwiatów o długich, ostro zakończonych liściach, bo te mogą ranić twoje uczucia. Zamiast tego wybierz te lekko zaokrąglone, a najlepiej w kształcie serca np. filodendrony, symbolizujące równowagę, przywiązanie i pasję.  Ich nazwa stanowi zresztą zlepek słów "philo" - miłość oraz "dendron" drzewo. Jeżeli zależy ci na tym, by korzystna moc filodedronów w strefie miłości była większa, ustaw obok siebie dwie doniczki z tym kwiatem.

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe