Reklama
Reklama

Tej roślinie susza niestraszna. Jest idealna dla zapominalskich

Pamiętanie o podlewaniu kwiatów doniczkowych może być problemem, szczególnie gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z roślinami lub mamy mało czasu. W efekcie kwiatki więdną i usychają. Na szczęście istnieją takie gatunki, które przetrwają mimo zaniedbania. Ta roślina jest mało wymagająca, a zawsze budzi podziw.

Podczas zakupu roślin doniczkowych warto wcześniej sprawdzić, jakich warunków potrzebuje wybranych przez nas gatunek. Dzięki temu dostosujemy go do panującej w mieszkaniu temperatury, ilości światła, a także naszego trybu życia.

W przypadku, gdy jesteś osobą zapominalską lub która chce mieć bujną roślinność i nie poświęcać jej za dużo czasu, zwróć uwagę na sedum burrito. Ta roślina wytrzymuje nawet największe susze i nie potrzebuje dużo, aby dobrze wyglądać.

Sedum burrito - ideał na rozpoczęcie drogi z roślinami

Sedum burrito, a inaczej rozchodnik walcowaty, pochodzi z Meksyku, gdzie występuje w środowisku naturalnym. Należy do sukulentów liściowych. Posiada rozgałęzioną łodygę, która zwisa w charakterystyczny sposób. Mogą one urastać nawet do 90 cm długości. Hodować można ją także w mniejszej doniczce, jednak wówczas nie oczekujmy jej rozrostu.

Co istotne, sedum burrito musi być trzymana z dala od małych dzieci i zwierząt. Roślina jest trująca, a spożycie jej może wywoływać objawy takie jak podrażnienia skóry, wymioty, osłabienie. W najgorszym wypadku może dojść nawet do paraliżu.

Czytaj także: Ten apteczny produkt to najlepsza odżywka do roślin doniczkowych. Kupisz za kilka złotych

Wymagania są niskie, a efekty spektakularne

Uprawa sedum burrito jest banalnie prosta, dlatego roślina jest polecana amatorom. Mimo wszystko niektóre zasady muszą zostać zachowane. Rozchodnik walcowaty najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Zimą jego miejsce również powinno być jasne, a temperatura nie może spaść poniżej 12 stopni Celsjusza.

Glebę dla sedum burrito wybieramy lekką i przepuszczalną. Można użyć specjalnie przeznaczonego podłoża dla sukulentów, które jest dostępne w sklepach ogrodniczych. W ten sposób zapobiegniemy zatrzymywaniu wody, co mogłoby spowodować gnicie i rozwój chorób grzybowych, na które roślina jest niesamowicie podatna.

Podłoże rozchodnika lepiej jest lekko przesuszyć i dopiero wtedy je ponownie podlewać. Nie będą mu też przeszkadzać dłuższe okresy suszy.

Podczas wzrostu warto użyć nawozu do sukulentów, który dodatkowo wzmocni roślinę. Zabieg wykonujemy najlepiej na przełomie wiosny i lata co około dwa tygodnie.

Zobacz też:

Dzięki tej paście storczyki będą rosły jak szalone. Zrobisz ją w domu

Podlewaj tym lilie ogrodowe. Będą kwitły przez całe lato

Zapomnij o żółknących liściach ogórków. Ogrodnik radzi, jak wyeliminować problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin | podlewanie