Reklama
Reklama

Podlewaj tym petunie, a będą obficie kwitły. Wcale nie chodzi o drożdże

Petunie to jedne z najbardziej popularnych roślin, które barwnie zdobią balkony, tarasy i ogrody. Łatwość pielęgnacji, długotrwałe kwitnienie oraz eksplozja kolorów to ich zdecydowanie największe atuty. Jak jednak sprawić, aby kwiaty te kwitły jeszcze dłużej i bardziej bujnie? Pomocny może okazać się domowy nawóz, do którego potrzebny jest jedynie produkt kosztujący grosze.

Balkon lub taras pełen kwiatów to marzenie niejednej osoby. Za pomocą petunii łatwo je spełnić, bowiem kwiaty te charakteryzują się długim, kolorowym i obfitym kwitnieniem. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby wydłużyć czas gęstego rozkwitu petunii. Zwłaszcza że można to zrobić prostym domowym sposobem. I wcale nie chodzi tutaj o drożdże. A więc o co?  

Petunie stroją niejeden balkon. Co zrobić, aby bujnie kwitły? 

Petunie to wyjątkowe kwiaty, które swoim barwnym wyglądem potrafią dodać uroku niejednej przestrzeni. Ich różnorodność oraz długie kwitnienie sprawiają, że są dobrym wyborem dla każdego. Pomimo że nie są trudne w pielęgnacji, tak jak każde kwiaty wymagają odpowiednich zabiegów.  

Wśród nich należy koniecznie wymienić nawożenie, dzięki któremu można wzmocnić i odżywić roślinę. Co więcej, regularne nawożenie może przedłużyć okres kwitnienia, a także zapewnić obfite kaskady pełne kwiatów nawet do później jesieni.  

Najlepsze jest to, że wcale nie trzeba sięgać po sklepowe specyfiki, aby odżywić petunie. Można to zrobić za pomocą domowych nawozów, które są skuteczne, tanie i łatwe w przygotowaniu. Wśród najpopularniejszych wymienia się oczywiście nawóz z drożdży, które są cennym źródłem składników odżywczych. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. 

Przeczytaj także: Chcesz mieć róże ogrodowe całkiem za darmo? W ten sposób pozyskasz nowe sadzonki

Domowy nawóz dla petunii. Podstawą odpowiednie zakwaszenie podłoża  

Chcąc zadbać o bujny wzrost petunii, warto sprawdzić, jakie wymagania posiadają konkretne gatunki, jeśli chodzi o glebę. Petunie najlepiej rosną w takiej o lekko kwaśnym odczynie. Wobec tego obfite i zdrowe kwitnięcie będzie możliwe do osiągnięcia wraz z zadbaniem o prawidłowe zakwaszenie podłoża.  

To można osiągnąć za pomocą domowego nawozu z kwasku cytrynowego. Ten produkt kosztuje kilka złoty, a potrafi zdziałać cuda w przypadku petunii. Chętnie używany w kuchni, doskonale sprawdzi się również w ogrodnictwie, pomagając regulować pH gleby. Zapobiega również żółknięciu rośliny. 

Jak przygotować nawóz dla petunii z kwasku cytrynowego? Na szczęście nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy dwie łyżeczki kwasku cytrynowego rozpuścić w 10 l wody. Następnie pozostaje podlewać petunie gotowym nawozem.  

Co ciekawe, nawozem z kwasku cytrynowego można podlewać również inne rośliny, które wymagają odpowiednio zakwaszonego podłoża. Mowa tu między innymi o borówce

Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | kwiaty | nawożenie | rośliny doniczkowe