Reklama
Reklama

Podlewaj tym borówkę raz na 2 tygodnie, a będzie mieć mnóstwo owoców

Podlewaj tym borówkę raz na dwa tygodnie, a latem będzie mieć mnóstwo owoców. Na tę odżywkę nie wydasz ani grosza. Zrobisz ją całkowicie za darmo z resztek po śniadaniu, które najprawdopodobniej i tak byś wyrzucił. Jest to jednak najlepszy domowy nawóz do borówki, który szybko zakwasza ziemię i dostarcza roślinie niezbędnych składników odżywczych.

Borówka amerykańska ma specyficzne wymagania uprawowe, które wynikają m.in. ze specyficznej budowy systemu korzeniowego. By bujnie owocowała, musisz zapewnić jej słoneczne, ciepłe i zaciszne stanowisko oraz kwaśną glebę o odczynie pH od 3,8 do 4,8. 

Jeśli ziemia nie będzie wystarczająco kwaśna i zabraknie w niej składników odżywczych wspomagających wzrost rośliny, krzewy nie będą chciały się rozwijać, a latem nie wydadzą wielu plonów. Aby temu zapobiec, raz na 2 tygodnie podlewaj borówkę domową odżywką, którą zrobisz za darmo kuchennych resztek.

Czytaj również: Te rośliny przyciągają szerszenie jak magnes. Lepiej nie sadź ich w ogrodzie

Podlewaj tym borówkę raz na 2 tygodnie. Latem będzie mieć dwa razy więcej owoców

Nie musisz kupować drogich nawozów do borówek z sklepach ogrodniczych. Skuteczną odżywkę, która zakwasi glebę, dostarczy roślinom niezbędnych pierwiastków i witamin możesz przygotować samodzielnie z resztek po śniadaniu. Przygotuj duże wiadro i wrzuć do niego 2 kg czerstwego, rozdrobnionego chleba. Zalej pieczywo 10 litrami wody i pozostaw na tydzień w ciepłym miejscu. 

Po upływie 7 dni wywar będzie gotowy do użycia. Możesz podlewać nim krzaczki borówek co 2 tygodnie, by dostarczyć im drożdży, wzmocnić odporność i pobudzić sadzonki do obfitego owocowania. 

Może cię zainteresować: Tego krzewu nigdy nie sadź w ogrodzie. Jest zakazany

Ten domowy nawóz do borówki pomoże ci zakwasić ziemię pod uprawy

Glebę pod uprawę borówki amerykańskiej możesz również zakwasić za pomocą innego domowego sposobu. W 5 minut przygotujesz tanią miksturę, by ją zasili. 

Musisz jedynie wsypać 1 łyżkę kwasku cytrynowego do 10 litrów wody. Dokładnie wymieszaj oba składniki, odstaw odżywkę na chwilę, a później podlej ziemię pod uprawę krzewów w ogrodzie. Po takiej kuracji borówki amerykańskie na pewno będą zdrowo rosły.

Zobacz też:

Zapomnisz o pleśni w łazience. Wystarczy, że umieścisz w niej te rośliny

Koniecznie zrób to, gdy papryka kwitnie. Owoce będą duże i jędrne

Możesz uprawiać arbuzy w ogrodzie. Sprawdź, kiedy najlepiej je posiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | nawożenie | krzewy | domowe sposoby | triki