Reklama
Reklama

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Upały dla wielu roślin mogą być bardzo ciężkie do przetrwania. Warto więc szukać takich gatunków, które świetnie radzą sobie podczas wysokich temperatur i suszy, aby mieć pewność, że bez problemu wytrzymają nawet najgorętsze lato. Podpowiadamy, jakie kwiaty wybrać do ogrodu i na balkon, aby były trwałe i odporne.

Zbliżają się upały i susze, które dla wielu roślin są trudne do wytrzymania. Na szczęście istnieją gatunki, które są odporne i wytrzymałe, a letnie słońce nie jest im straszne. Podpowiadamy, jakie kwiaty wybrać do ogrodu i na balkon, aby przetrwały one nawet w wysokich temperaturach.

Te kwiaty są wytrzymałe i świetnie radzą sobie w upale i suszy. Jakie gatunki warto wybrać?

Szukając kwiatów, które będą wytrzymałe, poradzą sobie w upale oraz suszy, a także równocześnie będą się świetnie prezentowały, warto zwrócić uwagę na dzielżan. Jest to roślina o krzaczastym pokroju oraz wzniesionych pędach, która dorasta do 1,2 m wysokości.

Liście dzielżanu są ciemnozielone i podłużne, a jego kwiaty przyjmują różne barwy, m.in. żółtą, pomarańczową, brunatną czy czerwoną. Kwiatostany zebrane są w baldachogrona. Roślina ta zakwita od lipca do października. Dzielżan świetnie radzi sobie na słonecznym i suchym stanowisku.

Następną propozycją rośliny odpornej na suszę jest słoneczniczek szorstki, który dorasta do 150 cm wysokości. Jego duże, żółte kwiaty tworzą luźne wiechy i pojawiają się od lipca do października. Stanowisko dla tej rośliny powinno być nasłonecznione. Warto dodać, że słoneczniczek jest niezwykle odporny na suszę, a przy tym i mrozoodporny.

Kolejnym wytrzymałem kwiatem, jest rudbekia, która uwielbia słońce. Ma ona szeroki, krzaczasty pokrój i dorasta do 65 cm wysokości. Charakteryzują ją złocisto-żółte kwiaty z brązowym oczkiem, które możemy oglądać od czerwca do września. W czasie upalnego lata wymaga ona podlewania, ale dość ubogiego. Oprócz jej wytrzymałości na słońce jest także rośliną całkowicie odporną na mróz.

Czytaj również: Sadzenie pomidorów bokiem? Sprawdź, po co robią to najlepsi ogrodnicy

Jakie rośliny na słoneczny balkon?

Wiele osób ma również balkony usytuowane od południowej strony, które podczas upałów bardzo mocno się nagrzewają. W takich warunkach wiele kwiatów więdnie i szybko marnieją.

Wobec tego szukając wytrzymałych i odpornych na suszę roślin balkonowych, warto wziąć pod uwagę poniższe warunki, którym niestraszne wysokie temperatury i niedobór wody:

  • portulaka wielkokwiatowa,
  • przypołudnik Coopera,
  • aptenia sercolistna,
  • stapelia,
  • lewizja liścieniowa,
  • zawciąg nadmorski,
  • heliotrop,
  • macierzanka,
  • aksamitki.

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | działka